Logo portalu

Budżet po obywatelsku

Budżet po obywatelsku

Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania do Budżetu Obywatelskiego 2018 jest już gotowa. 26 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Świdnika przeszło pozytywnie weryfikację. Po analizie negatywnie zweryfikowano 9 wniosków.

Świdnik Budżet Obywatelski 2018
źródło: www.swidnik.pl

 

Teraz trwa promocja projektów zakwalifikowanych do głosowania. To czas dla pomysłodawców, żeby przekonać mieszkańców Świdnika do swoich wniosków.

Głosowanie rozpocznie się 18 września i potrwa do 2 października. Każdy mieszkaniec, który skończył 13 lat, może zagłosować na maksymalnie 3 wybrane projekty. Głosowanie odbędzie się w internecie oraz przy użyciu kart m. in. w magistracie i bibliotece. Zrealizowane zostaną te projekty, które zdobędą najwięcej głosów. Zwycięskie projekty urząd miasta ogłosi do 9 października.

- Oddajemy władzę w ręce mieszkańców. Chcemy, żeby bezpośrednio i jak najliczniej decydowali na co wydać pieniądze z budżetu Świdnika. Taka jest idea Budżetu Obywatelskiego - tłumaczy burmistrz Waldemar Jakson.

Listę projektów, które w tym roku zakwalifikowały się do głosowania (wraz z opisem) oraz regulamin Budżetu Obywatelskiego i inne informacje (również o poprzednich edycjach przedsięwzięcia) można znaleźć na portalu miejskim: www.swidnik.pl.

To już 3 edycja Budżetu Obywatelskiego w Świdniku. W 2016 roku w głosowaniu czestniczyło ponad 5200 osób.

-Bardzo mnie cieszy, że co roku coraz więcej mieszkańców Świdnika głosuje na projekty z Budżetu Obywatelskiego, by grupę tę powiększyć zdecydowaliśmy się obniżyć granice wieku osób uprawnionych do głosowania - podkreśla burmistrz Jakson.

W dotychczasowych edycjach Budżetu Obywatelskiego, świdniczanie oddali ponad 20 tysięcy głosów i podzielili 2 mln złotych na realizację 24 projektów w 2016 i 2017 roku.

Pełną listę projektów wraz z opisem można przeczytać na stronie miasta.

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości