Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

„Cash Lajf Balans” - kampania edukacyjna o przedsiębiorczości dla młodzieży

piątek, Październik 9, 2020

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało kampanię edukacyjną „Cash Lajf Balans”. Projekt finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich – Programu Polska Wschodnia.

 

Celem działań jest wzmocnienie przedsiębiorczości w makroregionie Polski Wschodniej, poprzez zachęcenie młodych ludzi do rozwoju pasji i przekuwania ich we własny biznes. Młodzież zaznajomi się z podstawowymi pojęciami z zakresu przedsiębiorczości oraz rozszerzy je o aspekty z prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Prowadzone działania mają również na celu zaznajomić młodych ludzi z ofertą Funduszy Europejskich i wskazać, że środki europejskie mogą być wsparciem na start i rozwój ich biznesu.
 

Kampania jest skierowana do młodzieży w wieku 15-19 lat z pięciu wschodnich województw Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie,  warmińsko–mazurskie). Działania odbędą się w okresie 12 października – 6 grudnia 2020 r. Grupą docelową bezpośrednio są młodzi ludzie, pośrednio ich rodzice i nauczyciele.
 

Dla osiągnięcia celów wykorzystane zostaną kanały komunikacji dostosowane do głównej grupy docelowej. Podstawowym elementem kampanii jest cykl ośmiu inspirujących filmów, poświęconych odrębnym zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością i z Funduszami Europejskimi. Filmy można obejrzeć na kanale YouTube, a ich bohaterami są przedsiębiorcy z Polski Wschodniej.

Filmy uzupełnia gra edukacyjna, w postaci aplikacji na urządzenia mobilne, pod nazwą „Cash Lajf Balans”. Dzięki grze młodzież przyswaja i utrwala wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Dowiaduje się również, że w prowadzeniu własnej firmy chodzi nie tylko o realizowanie pasji, ale także o zachowanie równowagi miedzy pracą a życiem prywatnym, że biznes nie będzie się rozwijał, jeśli nie wypracujemy balansu. Aplikacja jest dostępna do bezpłatnego pobrania w sklepach Google Play i App Store.
 

Dodatkowo nauczyciele otrzymają dostęp on-line do 8 scenariuszy zajęć nt. przedsiębiorczości do wykorzystania na lekcjach różnych przedmiotów (np. przedsiębiorczość, j. polski, informatyka). Równolegle odbędą się także angażujące konkursy, zarówno indywidualne (dla uczniów), jak i zespołowe (dla szkół). Do kampanii zaangażowano rozpoznawalnych wśród młodzieży Influencerów, którzy wesprą działania w social mediach (Facebook, Instagram). Kampanię na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej realizuje Fabryka Komunikacji Społecznej, agencja, która specjalizuje się w opracowywaniu strategii i realizacji kampanii o charakterze społecznym.
 

Więcej informacji o projekcie będzie można znaleźć na stronie:
http://www.cashlajfbalans.pl
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
info@cashlajfbalans.pl oraz k.trocinska@marketingspoleczny.pl
lub telefon 665 239 906.