Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Centaury 2016

piątek, Grudzień 30, 2016

 

Kolejna lubelska firma zdobywa laury na świecie!

 

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-Świdnik" S.A. wśród pięciu laureatów nagrodzonych statuetką Centaura dla najlepszego polskiego eksportera dla Włoch w kategorii przemysł elektromaszynowy.

Źródło: Ambasada RP w Rzymie.

Znana lubelska firma PZL-Świdnik S.A. to  firma z ponad 65-letnim doświadczeniem, która wyprodukowała już ponad 7000 tysięcy śmigłowców.  Jest ona kluczowym partnerem przemysłowym w sektorze lotniczym, dostarczającym struktury lotnicze dla wielu wiodących producentów na całym świecie. W uznaniu za najbardziej dynamiczny wzrost eksportu w kierunku Włoch w 2015 roku, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający PZL-Świdnik Pan Krzysztof Krystowski odebrał prestiżową statuetkę i dyplom wyróżnienia z rąk Pana Ambasadora Tomasza Orłowskiego.  

Pozostali zwycięzcy to: Comarch S.A., Eko-Okna Sp. z o.o, KGHM Polska Miedź S.A oraz Morpol S.A.

 

Centaury 2016

https://www.youtube.com/watch?v=OOkZJbSK6P8&feature=youtu.be

Centaury 2016 to już druga edycja wręczenia Oskarów polskiego eksportu, utworzonych z inicjatywy Ambasady RP w Rzymie we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych i Ministra Rozwoju. Podczas ceremonii wręczenia wyróżnienia, która odbyła się 18 listopada w siedzibie Ambasady RP w Rzymie, były Prezes Włoskiego Instytutu Handlu Zagranicznego Pan Riccardo Monti został uhonorowany przez polskiego ministra Spraw Zagranicznych odznaczeniem „Bene Merito” za duże zaangażowanie w rozwój polsko-włoskich relacji gospodarczych, wzrost włoskiego eksportu i włoskich inwestycji w Polsce.

Włochy, są ważnym partnerem politycznym i ekonomicznym Polski, pozostają jednym z głównych rynków eksportu dla polskiego przemysłu. Polska jest dwunastym dostawcą (eksporterem) do Włoch, a wartość polskiego eksportu stanowi 2% całego włoskiego importu.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Źródło:

Ambasada RP w Rzymie

Link do strony

 

Galeria: