Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Delegacja z Chin z miasta Hangzhou 6-7.10.2016

poniedziałek, Październik 10, 2016

 

Delegacja z miasta Hangzhou przebyła ponad 8000 km żeby odwiedzić województwo lubelskie. Nasi goście to przedstawiciele biznesu oraz administracji z ChRL zainteresowani współpracą biznesową i inwestycyjną:

- Pani Zhou AI Di, Przewodnicząca Instytutu Kultury Bursztynu, Stowarzyszenie Biznesu Kultury Zhejiang;

- Pan Wu Wei, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Rynku miasta Hangzhou;

- Pan Shi Yang, Wiceprzewodniczący Instytutu Kultury Bursztynu, Stowarzyszenie Biznesu Kultury Zhejiang;

 

To właśnie Hangzhou było we wrześniu gospodarzem Szczytu G20, jest również siedzibą największego potentata branży e-commerce w Chinach – Alibaba.com.

Delegację powitał Paweł Nakonieczny – członek Zarządu Województwa Lubelskiego, a Zespół Biznes Lubelskie zaprezentował potencjał inwestycyjny Lubelszczyzny. Partnerzy z Chin podkreślali, że Lubelskie jest ważnym partnerem w globalnej mapie Nowego Jedwabnego Szlaku ze względu na logistykę, system transportu kolejowego i przemysł. Swój potencjał inwestycyjny pod kątem rozwijającej się Strefy Gospodarczej zaprezentował Piotr Turowski z Urzędu Miasta Lubartów. Następnie o działalności Spotkania Kultur opowiedziały: Małgorzata Kwiatkowska i Barbara Wybacz. Rozmowy dotyczyły współpracy kulturalnej z regionem.  Ostatnim punktem w tym dniu było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa Narodu Polskiego i Innych Narodów w niemieckim obozie koncentracyjnym na Majdanku. Dzień następny rozpoczął się od wizyty w Porcie lotniczym Lublin, który zaprezentowany został przez Pana Jarosława Zdrojkowskiego. Następnie była prezentacja terenów w Niedźwiadzie gdzie prowadzone są prace geologiczne związane z wydobyciem surowców tam występujących, m.in. bursztynu oraz odwiedziny w Konsorcjum Bursztyn Bałtycki Gdańsk-Lublin z siedzibą w Parczewie. Na miejscu delegacja miała okazję zapoznać się z procesami obróbki kamienia. Następnie goście udali się do Koroszczyna gdzie prezentowany był Terminal Samochodowy Koroszczyn oraz przylegające tereny inwestycyjne. Prezentację przeprowadziła Pani Renata Kozioł Prezes Polskiego Konsorcjum Gospodarczego SA, administratora obiektu oraz właściciela terenów. Ostatnim punktem wizyty była prezentacja terminala kontenerowego PKP CARGO Centrum Logistyczne, którą poprowadził prezes Jarosław Tarasiuk.

 

 

Galeria: