Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Dołącz do technologicznej rewolucji w żywieniu!

wtorek, Listopad 7, 2017

 

AmerPharma i Startup Academy łączą siły, aby dać szansę kreatywnym osobom na stworzenie  innowacyjnego rozwiązania. Trwają zgłoszenia do nowego programu akceleracyjnego Smart Foodies Accelerator.

 

Od 3 lat interesuje się rynkiem startupowym. W tym roku uświadomiłem sobie, że prawdziwa rewolucja startupowa to nie fintech, software, Saas’y, a rewolucja w tym co jemy - foodtech. Wartość światowej branża spożywczej jest szacowana pomiędzy $1.6 trillion a $4.8 trillion. Nawet ciężko ją oszacować, ponieważ branża jest tak duża. – mówi założyciel firmy AmerPharma. W 2016 globalnie zainwestowano $1bln w foodtech vs $36bln w fintech wg CB Insights, co pokazuje że jesteśmy na początku drogi w rewolucji spożywczej. Guru Silicon Valey Kimbal Musk(brat Elon Musk’a), twierdzi, że potencjał branży foodtech jest 10x większy od globalnej branży oprogramowania, tj. $406bln.

 

 

Jednocześnie Polska, a przede wszystkim Lubelszczyzna to obszar rolniczy. Cała Europa uwielbia nasze produkty, co potwierdza 5-krotny wzrost exportu ode wejścia Polski do EU. I tutaj wracamy do Smartfoodies.pl. Co stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć spożywczego Uber’a, Tesle, Groupon’a właśnie u nas w kraju, w województwie lubelskim. Mamy świetne warunki naturalne, doświadczenie, wiedzę w zakresie produkcji spożywczej i przede wszystkim mamy młodych i ambitnych ludzi. Ludziom tym brakuje tylko rynku, wiedzy jak się rozwinąć i stworzyć globalną firmę. W tym zakresie pomoże AmerPharma, która już eksportuje swoje produkty oraz od 2 lat wpisuje się w foodtech, produkując żywność bez cukru, bez kalorii, wysoko proteinową. Lubimy to co robimy i z chęcią pomożemy innych rozwijać polskie firmy na rynku międzynarodowym. Teraz jest czas na Polskę.

 

Masz pomysł na produkt, usługę, oprogramowanie, aplikację lub proces z obszaru żywienia, żywności funkcjonalnej, odżywek, wellbeing, fitness, sportu, healthcare, life science oraz agri-tech?

 

Chcesz spróbować swoich sił i wprowadzić swój pomysł na rynek? Zgłoś się do Smart Foodies Accelerator.

 

 

 

Trzy najlepsze zespoły spośród zgłoszonych dostaną niepowtarzalną szansę na wzięcie udziału w programie akceleracyjnym. Podczas projektu uczestnicy wezmą udział w warsztatach poprowadzonych przez Startup Academy oraz dzięki ich pomocy stworzą swój model biznesowy.  AmerPharma oferuje swoje zasoby do pracy nad rozwiązaniem, dzięki którym uczestnicy stworzą prototyp i wprowadzą swój produkt na rynek w 21 krajach. W trakcie realizacji projektów uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie mentorskie ekspertów z obu firm.

 

Na koniec programu uczestnicy przedstawią swój projekt przed jury, a zwycięzca będzie mógł zaprezentować swoją innowację na targach sportowych FIBO 2018 w Kolonii oraz na największych na świecie targach żywności funkcjonalnej Vitafoods w Genewie.

 

Firma AmerPharma zaproponuje zwycięzcy również dalszą współpracę w formie stworzenia nowej spółki lub odkupienia projektu.

 

Już teraz poznaj więcej szczegółów na stronie http://www.smartfoodies.pl i wyślij swój formularz zgłoszeniowy.