Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Forum Gospodarczo-Samorządowe w Kraśniku - relacja

niedziela, Październik 16, 2016

Za nami czwarte Forum Gospodarczo - Samorządowe w Kraśniku i kolejne inspirujące debaty i spotkania.
Hasło tegorocznego forum to "Rozwój przez współpracę samorządu z przedsiębiorcami".
Wykład wprowadzający zainaugurował prof. Grzegorz W. Kołodko mówiąc o uwarunkowaniach i perspektywach rozwoju polskiej gospodarki. Poruszył aktualne kwestie związane ze sprawami UE, w tym "brexitem", CETA, oraz ich ewentualnymi konsekwencjami w Polsce.
Zespół prelegentów zasilili również m.in.: Profesor Robert Gwiazdowski - ekonomista, prof. dr hab. Andrzej Kidyba - Kierownik katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego UMCS.

Dzięki zaproszeniu Urzędu Marszałkowskiego oraz zespołu Biznes Lubelskie, mogliśmy zarówno promować województwo lubelskie na przygotowanym stoisku, jak również uczestniczyć w panelu dyskusyjnym, a było o czym rozmawiać. Współpraca biznesu z samorządami to zadanie, które jako zespół Biznes Lubelskie usprawniamy w województwie już drugi rok. Idea inicjatywy opiera się bowiem o istnienie jednego punktu kontaktowego, a także aktywną współpracę wszystkich samorządów, instytucji regionalnych, centralnych i zagranicznych. Stworzona sieć współpracy daje przedsiębiorcom gwarancję na uzyskanie kluczowych i aktualnych informacji na tematy związane z inwestycjami i eksportem w jednym punkcie.
Panele, debaty i dyskusje to nie wszystko, co można było zobaczyć podczas wydarzenia. W tłumie przedsiębiorców i samorządowców trafiliśmy bowiem na grupę uczniów, którzy konstruują roboty. To nie wszystko, roboty te konkurują z inymi robotami na światowych zawodach w Kanadzie. Wkrótce napiszemy o nich osobny artykuł.

Jeszcze raz dziękujemy Staroście Powiatu Kraśnickiemu, Panu Andrzejowi Maj i gratulujemy organizacji kolejnego ważnego wydarzenia gospodarczego!
Do zobaczenia przy realizacji kolejnych projektów inwestycyjnych i eksportowych.

Galeria: