Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

II etap konkursu "Grunt na medal"

piątek, Czerwiec 10, 2016

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora, zakończyła pierwszy etap VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” 2016 promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne. Konkurs jest organizowany pod patronatem Wicepremiera, Ministra Rozwoju Pana Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji zagranicznych do Polski.

Do tegorocznej edycji konkursu Grunt na Medal zgłoszono 179 ofert ze 142 gmin z całej Polski. Do II etapu z Województwa Lubelskiego zakwalifikowały się następujące tereny:

  • Hrubieszów - 2,58 ha

  • Zamość - 4,19 ha

W II etapie konkursu bierze udział 81 działek, wytypowanych przez Centra Obsługi Inwestora - Partnerów PAIiIZ. Tereny będą audytowane do 30.09.2016 r. przez wyznaczone komisje w celu wyboru najlepszych w poszczególnych województwach.