Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Indie i Zatoka Perska - wydarzenia w styczniu polecane przez MSZ

piątek, Grudzień 9, 2016

 

INDIE: Vibrant Gujarat Global Summit

Celem powołanego w 2003 r. Vibrant Gujarat Global Summit było ożywienie tempa inwestycji w tym stanie. Od tamtej pory przekształciło się ono w jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń biznesowych w Indiach. Szczyt w Gujarat jest przykładem wizjonerskiego podejścia do problematyki zrównoważonego rozwoju, zapewnienia spójność polityki i skutecznej promocji inwestycji. VGGS stał się unikalnym forum wymiany pomysłów, dzielenia się wiedzą, badania możliwości biznesowych i poszukiwania partnerów. Centralnym tematem ósmej edycji szczytu, która odbędzie się w dniach 10-13 stycznia 2017 r. jest "Zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny". Wezmą w nim udział szefowie państw i rządów, ministrów, liderzy ze świata biznesu, decydenci wysokiego szczebla, kierownicy instytucji międzynarodowych i akademickich z całego świata.

15327306_1139214012859759_3903990327061639826_n.png

 

INDIE: Bengal Global Business Summit 

Podobna idea przyświeca też organizatorom trzeciej już edycji Bengal Global Business Summit, która planowana jest w dniach 20-21 stycznia 2017 r. w Kalkucie. Wydarzenie to skierowane jest do potencjalnych inwestorów oraz podmiotów poszukujących kooperantów. Władze stanowe oferują wiele ułatwień dla prowadzenia działalności gospodarczej i promują Bengal Zachodni jako przyjazne miejsce inwestycji. Ich ambicją jest przekształcenie stanu w centrum produkcyjne o skali światowej. Korytarz przemysłowy Amritsar-Delhi-Kalkuta (AKIC) otwiera nowe perspektywy dla możliwości inwestycyjnych. Szczególną uwagę przykłada się tu do projektów sektora energii odnawialnej (słonecznej i CGD) oraz smart cities.

Zarówno Vibrant Gujarat jak też Bengal Summit oferują uczestnikom:

  • uczestnictwo w spotkaniach kluczowych decydentów, liderów branż, regulatorów i wybitnych akademików z całego świata,
  • udział w dyskusjach między ekspertami reprezentującymi zarówno różne dziedziny sektorowe jak też horyzontalne, a także w specjalistycznych seminariach dotyczących globalnych trendów w gospodarce,
  • udział w platformie dla małych i średnich przedsiębiorstw z udziałem podmiotów z całego świata umożliwiającej poszukiwanie partnerów biznesowych,
  • spotkania B2B i B2G oraz networking,
  • ekskluzywne sesje demo prezentujące najnowsze trendy i technologie, produkty i usługi dla poszczególnych sektorów.

Więcej informacji o Szczytach znajdziecie na stronie https://vibrantgujarat.com/index.htm oraz http://www.bengalglobalsummit.com/overview.php

14639781_1746237782303752_4673400282671031633_n_1.png

 

ARABIA SAUDYJSKA: Forum Biznesu UE-Rada Współpracy Państw Zatoki (UE - GCC Business Forum)

W dniach 9-10 stycznia 2017 r. w Rijadzie planowana jest 2. edycja Forum Biznesu UE-Rada Współpracy Państw Zatoki (UE- GCC Business Forum).  

Tematy przewodnie Forum:

  • wzmocnienie relacji handlowych UE-RWPZ,
  • inwestycje i BIZ w regionie RWPZ,
  • możliwości inwestycyjne dotyczące PPP i infrastruktury w zakresie transportu, energii i planowania miejskiego.

Obrady skoncentrują się na rozwoju infrastrukturalnym i inwestycjach oraz możliwościach w zakresie przedsięwzięć typu PPP w krajach zatokowych. Przewidywany jest liczny udział prominentnych przewódców politycznych z sektora państwowego i prywatnego, jak również CEO największych multinarodowych  koncernów.

Więcej informacji nt. Forum (w tym projekt agendy i rejestracja on-line) - dostępnych jest pod następującym adresem internetowym: http://eu-gcc.org/business-for     um/.  

Dodatkowo informujemy, że impreza odbywać się będzie tuż przed planowanym w dniach 10- 11 stycznia 2017 r. również w Rijadzie, Global Competitiveness Forum 2017, co powinno zapewnić szeroki udział wysokiej rangi uczestników.

 

źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych