Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

czwartek, Wrzesień 14, 2017

21 września w Krakowie odbędzie się spotkanie: "Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich"

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

Jak realizować innowacyjne projekty przy wsparciu funduszy europejskich?

Spotkanie będzie poświęcone szukaniom odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Szczególny nacisk organizatorzy kładą na zagadnienia dotyczące wsparcia firm na realizację innowacyjnych projektów, w tym głównie dzięki Programowi Inteligentny Rozwój. W trakcie spotkania uczestnicy poznają ofertę w zakresie:

  • start-up (wsparcie przez fundusze Venture Capital, Aniołów Biznesu);
  • działalność badawczo-rozwojowa (w jaki sposób ją prowadzić, jak nawiązać współpracę z jednostkami naukowymi i skąd pozyskać kapitał);
  • wdrożenia i transfer technologii (ochrona własności przemysłowej, Kredyt na innowacje technologiczne, Badania na rynek, Fundusz gwarancyjny wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw);
  • działania powdrożeniowe (działania oraz środki finansowe, które wspierają dalszy rozwój i ekspansję firmy).

Inteligentny Rozwój to jednak nie wszystko. Prelegenci powiedzą również o tym, jak korzystać z innych źródeł wsparcia, takich jak chociażby programy regionalne. Jednym z kluczowych punktów spotkania będzie omówienie kwestii innowacyjnego podejścia do biznesu i form współpracy biznesu z nauką. Przedsiębiorcy po części prezentacyjnej będą mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami wdrażającymi Fundusze Europejskie.

Organizatorzy

Spotkanie jest organizowane we współpracy z: Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Przemysłu, PFR Ventures, Fundacją na rzecz Nauki Polskiej, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego/Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich, Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej przy Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej, Krakowskim Parkiem Technologicznym, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Chcę wziąć udział!

Spotkanie odbędzie się 21 września w Krakowie o godzinie 11:00 w Krakowskim Parku Technologicznym (Kraków, ul. Podole 60). W spotkaniu weźmie udział Jadwiga Emilewicz, Wiceminister Rozwoju.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o spotkaniu znajdują się pod linkiem: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/firma-krakow

Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt e-mail: spotkaniaregionalne@mr.gov.pl.

Zapraszamy!