Logo portalu

Jesteśmy po III śniadaniu biznesowym w ramach projektu REBORN – co dalej?

Jesteśmy po III śniadaniu biznesowym w ramach projektu REBORN – co dalej?

26 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa lubelskiego w Lublinie odbyło się III śniadanie biznesowe w ramach projektu REBORN.

 

W wydarzeniu udział wzięli przedsiębiorcy należący do grupy docelowej projektu, którą tworzą m.in. firmy dotknięte problemami sukcesji, nadmiernej konkurencji na rynku, wywołanymi przez zmiany legislacyjne lub czynniki zewnętrzne jak na przykład zmieniające się uwarunkowania środowiska i zagrożenia naturalne, niewypłacalni wierzyciele. To również wsparcie przedsiębiorstw znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, procesie restrukturyzacji, likwidacji czy w trakcie postepowania upadłościowego. 

 

Celem spotkania była wymiana poglądów i doświadczeń  lubelskich przedsiębiorstw na temat ich zmagań z jakimi przychodzi im się spotkać w codziennych funkcjonowaniu na rynku. Rozmawialiśmy o problemach firm, szczególnie tych bankrutujących, restrukturyzowanych i zmuszonych do przebranżowienia. Ważnym elementem spotkania był wątek na temat potrzeb i obszarów wsparcia jakie w opinii środowiska biznesowego są niezbędne w naszym regionie. Wymianie dyskusji służyło przywołanie przez koordynatora projektu doświadczeń partnerów europejskich projektu REBORN, w tym instrumentu EDIOP 8.3.1-16 program na rzecz wzrostu konkurencyjności MŚP oraz możliwości jego wdrożenia w województwie lubelskim.

 

Podsumowaniem debaty było wypracowanie wniosków dla mającego powstać w regionie instrumentu wsparcia, który miałyby wesprzeć przedsiębiorców znajdujących się w trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, zarówno w aspekcie finansowym, jak postrzeganiu przedsiębiorstwa na rynku przez kontrahentów i społeczeństwo.

 

W kolejnych kwartałach 2018 r. rozpoczną się prace nad opracowaniem tzw. Regionalnego Planu Działania, który będzie zawierał konkretny zestaw działań wspierający tzw. re-starterów (grupę docelową projektu REBORN).  Partnerzy projektu stawiają na stworzenie oferty dopasowanej do potrzeb przedsiębiorców, dlatego też od początku realizacji projektu cyklicznie odbywają się spotkania skierowane do przedsiębiorców oraz do instytucji publicznych. Województwo Lubelskie włącza wszystkie wymienione podmioty w wypracowanie narzędzia mającego znaleźć zastosowanie w regionie. Następne spotkanie Business Breakfast odbędzie się jesienią, a tematem przewodnim będą dalsze działania podejmowane w ramach projektu oraz polityka Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii prowadzona w obszarze tzw. polityki nowej szansy – czyli problematyki zarządzania przedsiębiorstwem w sytuacji kryzysowej.

 

Zachęcamy do śledzenia strony projektu  https://www.interregeurope.eu/reborn/ 

oraz kanału na Twitterze https://twitter.com/EUReborn

 

 

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości