Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Konferencja Polska - Włoska

piątek, Listopad 29, 2019

 

W dniu 28 listopada 2019 r. odbyła się międzynarodowa konferencja Polsko-Włoska pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Spotkania były skierowane do przedstawicieli sektorów spożywczego, medycznego i motoryzacyjnego. W celu stworzenia jak najdogodniejszych warunków do nawiązania partnerstwa odbyły się spotkania wraz z degustacją włoskich produktów, takich jak oliwki i oliwy, sery, pieczywo, pinsy rzymskiej, słodycze, wina i alkohole, oraz inne delikatesy kuchni włoskiej w tym produktu niedostępne dotychczas w Polsce. Lubelscy przedsiębiorcy jako pierwsi mogli wprowadzić do swojej oferty nowości kuchni włoskiej. Przedsiębiorcy z województwa lubelskiego zaprezentowali specjały regionu. Szczególnym zainteresowaniem wśród włoskich firm cieszyły się wyroby lubelskich masarni, producentów słodyczy, miodu oraz przetworów i napojów owocowo-warzywnych. W prezentacji wzięły udział takie firmy jak Apis, Pszczółka, Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka, Wasąg i wiele innych. Zarówno włoscy jak i polscy przedsiębiorcy zrealizowali swoje cele biznesowe podczas spotkań B2B, na których Województwo Lubelskiego było reprezentowane między innymi przez takie branże jak: gastronomia; hotelarstwo; spożywcza, w tym kategoria mięso, warzywa, owoce, napoje; a także instytucje otoczenia biznesu.

Wydarzenie uświetnił koncert Zespółu Pieśni i Tańca KUL. Zespół zaprezentował 4 utwory taneczne i wokalne. Część włoska to wybór kilku największych włoskich przebojów, które wykonali lubelscy muzycy i tancerze. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród firm z województwa lubelskiego.

 

 

Galeria: