Logo portalu

Konferencja prasowa przestawicieli województwa z firmą Phlexglobal

Konferencja prasowa przestawicieli województwa z firmą Phlexglobal

Mamy nowego inwestora w regionie - firma Phlexglobal funkcjonuje na rynku od niemal 20 lat i świadczy specjalistyczne usługi zarządzania oraz procesowania dokumentacji na potrzeby badań klinicznych dla dużych firm farmaceutycznych. Phlexlobal ma główną siedzibę w Wielkiej Brytanii i obecnie zatrudnia około 270 pracowników we wszystkich oddziałach.

18 marca 2016 r. odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli firmy: Stelli Donoghue - dyrektor zarządzającej Phlexglobal i Anny Winiarskiej, site manager oddziału w Lublinie oraz Artura Habzy, dyrektora Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Artura Szymczyka - z-cy prezydenta Lublina, a także Konrada Rochalskiego, przedstawiciela firmy outsourcingowej ArchiDoc.

Artur Habza nakreślił kontekst całego procesu inwestycyjnego. Niecały miesiąc od pierwszego kontaktu z UMWL, pod koniec września 2015 r., przedstawiciele Phlexglobal  przyjechali do Lublina na wizytę inwestycyjną. Firma została zapoznana z potencjałem inwestycyjnym województwa lubelskiego oraz odbyła wiele spotkań: z reprezentantami lubelskich agencji rekrutacyjnych, agencji nieruchomości, przedstawicieli Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz firmami z branży medycznej. Phlexglobal rozważała jedną z czterech  lokalizacji: Szczecin, Lublin, Rzeszów i Bydgoszcz.

Jak zaznaczył dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej: - Najważniejsze, żeby instalacja takich inwestycji była w Lubelskiem. Jeśli nie Lublin z różnych przyczyn, to żeby inne miasta też miały możliwość udziału. Ta inwestycja to formalizacja dobrej współpracy z miastem i efektywnej wymiany informacji.

Z-ca prezydenta miasta podkreślał, że ta współpraca UM i UMWL wynika z pewnej historii. Lotnisko w Świdniku jest wspólnym dziełem władz miasta i województwa. - Najpierw trzeba zainwestować, żeby owoce inwestycji mogły przynosić inne korzyści. Na pewno pojawią się kolejne firmy, bo każdy dobry przykład przyciąga następne. – przekonywał Artur Szymczyk.

Jak stwierdziła Stella Donoghue, dyrektor zarządzająca Phlexglobal Ltd, firma podjęła decyzję o otworzeniu oddziału w Lublinie z uwagi na dogodne połączenia lotnicze z Wielką Brytanią, dostępność absolwentów uniwersyteckich ze znajomością języków obcych oraz niższe koszty zatrudnienia przy utrzymaniu dobrej jakości pracy - firma chce przyciągać świeże, zdolne osoby. Donoghue podkreśliła też, że firma na wstarcie otrzymała duże wsparcie inwestycyjne od regionalnych władz samorządowych.

- 90% naszej pracy jest wykonywana drogą elektroniczną. W tej chwili naszymi klientami jest ponad 100 firm zlokalizowanych w 40 krajach, procesujemy 60 milionów stron rocznie. W Lublinie jest dobre połączenie lotnicze i można łatwo transferować pracowników na szkolenia do UK, nie ma problemów wizowych. Firma ma już przedstawicielstwo w Warszawie i bardzo sobie chwali rzetelność oraz etykę pracy Polaków. Lublin zaś jest dobrym miejscem do życia i prowadzenia biznesu. Na podkreślenie zasługują też przyjazne instytucje. – mówiła dyrektor zarządzający firmy.

Otwierając oddział w Lublinie, Phlexglobal nawiązało współpracę z firmą outsourcingową ArchiDoc, która jest liderem usług biznesowych z obszaru zarządzania dokumentami i obsług back-office. ArchiDoc będzie odpowiedzialna m.in. za rekrutację pracowników dla firmy Phlexglobal.

Phlexgobal planuje otworzyć oddział w Lublinie w maju 2016 r. Na początku będzie liczył  20 osób, z czasem firma planuje zwiększenie zatrudnienie do 50 osób. Głównym zadaniem będzie procesowanie dokumentacji na potrzeby badań klinicznych dla klientów firmy z branży farmaceutycznej. Nowe centrum operacyjne firmy będzie zlokalizowane w Nord Office Park przy ul. Szeligowskiego 6 w Lublinie.

Pierwszy etap rekrutacji został już zakończony. Na stanowisko site managera wybrano Annę Winiarską, która od 16 lat zajmuje się prowadzeniem i organizacją badań klinicznych na potrzeby klientów zagranicznych. Rekrutacja pozostałych pracowników rusza po świętach, rozmowy rekrutacyjne odbędą się 14-15 kwietnia. Firma przygotowała dobrą ofertę dla pracowników, zarówno jeśli chodzi o wynagrodzenie (umowa o pracę, płace zaczynają się od 3 tys. brutto, po pół roku stawka wzrasta do 3,5 tys. brutto), szkolenia (Business English w godzinach pracy, szkolenia merytoryczne także w Wielkiej Brytanii), jak i pakiety dodatkowe. Phlexglobal zapewni nowym pracownikom gruntowne przeszkolenie z procesowania dokumentacji z badań klinicznych. Nie jest wymagane doświadczenie w branży farmaceutycznej. Warunkiem jest dobry język angielski w mowie i piśmie, skrupulatność we wprowadzaniu danych oraz znajomość komputera.

Firma skupia się na dobrej jakości obsługi klienta i nie wyklucza, że w przyszłości otworzy inne oddziały w Lublinie.

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości