Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Lubelscy plantatorzy zapraszają na borówkowe piwo

środa, luty 7, 2018

Lubelscy plantatorzy zapraszają na borówkowe piwo

 

borówkowe piwo salamander blueberry berliner weisse
Borówkowe piwo, czyli SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse

 

Borówki uprawiane w naszym województwie są eksportową wizytówką. Plantatorzy z Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”, zrzeszeni w Polish Berry Cooperative, wysyłają je do 25 krajów na 4 kontynentach. Piwo jest owocem współpracy z wrocławskim Browarem Stu Mostów. To SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse. Historyczny styl, którego renesans zawdzięczamy piwowarstwu rzemieślniczemu, z dodatkiem naszych borówek. Jego premierę zaplanowano na 7/02 podczas Targów Fruit Logistica. W premierowy weekend (8-11/02) borówkowe piwo będzie serwowane również w Lublinie, w pubie Św. Michał. To będzie kawałek lata w środku zimy!

 

Dominika Kozarzewska, Prezes należącej do PBC Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”

Razem możemy więcej. I jak widać to działa. Najpierw połączyliśmy siły w regionie, potem nasze Grupy rozpoczęły współpracę ponadregionalną. Mogliśmy podnieść branżowe standardy i rozszerzyć zasięg eksportowej ekspansji. Dziś łączymy siły z browarnikami, którzy osiągają nie mniejsze sukcesy w swojej branży. Razem promujemy Polskę . Jako liderzy zagranicznej ekspansji chcemy zwrócić uwagę na sukcesy polskiej borówki i piwowarstwa rzemieślniczego. Wszyscy korzystamy z dobrej opinii o jakości polskiej żywności i naszym regionie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5EhfwXS4lbk&feature=youtu.be

 

Mateusz Gulej, Główny Piwowar Browaru Stu Mostów

Wspólnie wybraliśmy odmianę Chandler, w wersji schłodzonej zaraz po zerwaniu, dzięki czemu borówki zachowują walory i smak świeżych owoców. Dzięki HopGun’owi, specjalnemu urządzeniu do ekstrakcji, wydobyliśmy z tych owoców wszystko, co się da. Piwo ma piękny borówkowy kolor i smak, jest lekko kwaskowe i bardzo orzeźwiające.

 

Mamy modę na polską borówkę na świecie. Nasi plantatorzy aktywnie ją promują. Piwo będzie w serwowane plantatorom i importerom borówki z całego świata. Największe na świecie branżowe targi to dobre miejsce, by promować współpracę i produktową innowacyjność.

Polish Berry Cooperative, do której należy Grupa Producentów Owoców „Polskie Jagody”, jest jednym z największych producentów borówki w Europie. Regionalni plantatorzy są liderem ekspansji polskiej borówki w Azji, promotorem nowego, rewolucyjnego, standardu zbioru borówki wysokiej.

Browar Stu Mostów to polski lider w eksporcie i ilości międzynarodowych projektów kooperacyjnych, inicjator Piwnych Mostów i współpracy wiodących rzemieślniczych browarów w Europie. Browar od lat buduje most pomiędzy piwem i owocami. Jest dziś jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce browarów wykorzystujących owoce jako dodatek.

 

Plantatorzy i piwowarzy zapraszają na pierwszy łyk SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse!

 

Źródło: Komunikat prasowy Grupa Producentów Owoców „Polskie Jagody” Sp. z o.o.