Logo portalu

Lubelska młodzież jest przedsiębiorcza! Biznes Lubelskie z klasą

Lubelska młodzież jest przedsiębiorcza! Biznes Lubelskie z klasą

Lubelska młodzież jest przedsiębiorcza! Biznes Lubelskie z klasą

18 września w Centrum Spotkania Kultur przedsiębiorcza młodzież z całego województwa wzięła udział w niestandardowej lekcji przedsiębiorczości „Biznes Lubelskie z klasą”.

 

 

Pierwsza tego typu konferencja o przedsiębiorczości dla młodzieży w województwie lubelskim

 

Biznes Lubelskie z klasą

 

Konferencja miała na celu zwrócenie uwagi na rozwijanie postaw pro-przedsiębiorczych wśród młodych osób poprzez budowanie świadomości na temat przedsiębiorczości, właściwego podejścia do biznesu oraz możliwości, jakie oferują różnego rodzaju podmioty, w tym także publiczne.

 

biznes lubelskie z klasą

 

Artur Habza, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej, UMWL

Biznes lubelskie z klasą to pomysł po sukcesach zwyczajnych młodych ludzi, którzy przywożą te sukcesy do województwa lubelskiego z całego świata. To pomysł po sukcesie grupy z Kraśnika, to pomysł po wielu sukcesach startupowych (Lublin, Lubelskie to zagłębie startupowe). Stwierdziliśmy, że młodzi ludzie powinni mieć własne, duże poważne wydarzenie, gdzie rozmawiają nie tylko o tym, co się innym udało, ale zwyczajnie prezentują to, co się udało ludziom z województwa lubelskiego.

 

Filip Chajzer Biznes Lubelskie z klasą

 

Filip Chajzer, dziennikarz i moderator konferencji Biznes Lubelskie z klasą

Jestem zachwycony frekwencją w Centrum Spotkania Kultur. Jeśli coś takiego udało się w Lublinie, to znaczy, że może udać się w całej Polsce, bo warto posłuchać o tym, jak inwestować w siebie. To jest lekcja na całe życie.

Ciekawym punktem programu był panel dyskusyjny "U Dyrektora". Paneliści oraz zaproszeni goście rozmawiali o własnych doświadczeniach i opowiadali o swojej drodze do przedsiębiorczości. W wielu tych wypowiedziach często przewijało się stwierdzenie, że swoje pierwsze kroki na biznesowych, czy przedsiębiorczych ścieżkach stawiali, kiedy byli jeszcze bardzo młodzi.

Podczas konferencji nie zabrakło także innych interesujących wystąpień prelegentów. Uczestnicy mogli posłuchać m.in. o tajnikach budowania robotów (drużyna Spice Gears z Kraśnika), dowiedzieć się, jak za niewielkie pieniądze zwiedzać świat (Karol Karczewski), czy przekonać się, jak wykorzystywać siłę mediów społecznościowych do działań charytatywnych (Filip Chajzer).

Przesłaniem Biznes Lubelskie z klasą było pokazanie, że mając już kilkanaście lat można być aktywnym i przedsiębiorczym, można funkcjonować w różnego typu organizacjach pozarządowych. Z jednej strony to Biznes Lubelskie z klasą, czyli tą wyższą jakością, ale z drugiej strony z klasą, czyli właśnie z naciskiem na to, że i w szkole średniej można podejmować przedsiębiorcze wyzwania.

 

biznes lubelskie z klasą

 

Artur Habza, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej, UMWL

Przesłaniem tego wydarzenia nie jest zakładanie firmy. To nie jest podejmowanie wyzwań związanych z przedsiębiorstwem. To jest podejmowanie wyzwań dotyczących własnych pasji, własnych zainteresowań, rozwijaniem i pracą nad nimi już od tego momentu.

 

biznes lubelskie z klasą

 

Paweł Bącal, Wicemarszałek Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

Chciałbym przekazać wszystkim uczestnikom tej konferencji, że wystarczy spojrzeć, jakie mamy możliwości, a to, co z nimi zrobimy, zależy tylko od nas. Można wysłać maila, można kogoś zaczepić, można po prostu sprawdzić, czy taka opcja istnieje. Nie warto się poddawać. Jeśli nam się nie uda, to jest też ważna lekcja życiowa, bo nabieramy doświadczenia, którego nikt nam nie zabierze. Tego nie kupimy nigdzie za żadne pieniądze świata.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 1000 uczestników. Była to w większości młodzież szkół średnich, ale na sali nie zabrakło również studentów oraz różnych przedstawicieli środowisk biznesowych.

 

 

 

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości