Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Lubelskie jednym z najlepszych Europejskich Regionów Przyszłości!

środa, Marzec 14, 2018

Lubelskie podczas targów MIPIM w Cannes odebrało nagrodę. Jesteśmy jednym z najlepszych Europejskich Regionów Przyszłości!

 

Województwo Lubelskie w tegorocznym rankingu zajęło 8. miejsce w kategorii:  TOP 10 fDi's Mid-Sized European Regions of the Future 2018/19 –  Najlepszych 10. Średnich Europejskich Regionów Przyszłości 2018/19 – Strategia przyciągania Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych (BIZ).

 

 

W powyższej kategorii złożono 146 wniosków. W dokumentacji konkursowej lokalizacje przedstawiły szczegółowe informacje na temat strategii promowania BIZ, które następnie zostały ocenione przez panel sędziowski fDi.

 

 

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 13 marca podczas targów MIPIM w Cannes. Udział w tej najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezie targowej to niepowtarzalna szansa dla województwa lubelskiego na wzmacnianie w środowisku biznesowym mocnej, silnej i konkurencyjnej marki regionu o sprzyjającym klimacie inwestycyjnym. 

 

 

Artur Habza, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej

Cieszę się, że Województwo Lubelskie zostało zauważone i docenione w tym rankingu. Mimo że jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się województw w Polsce, nadal pozostajemy jednym z najmniej odkrytych regionów w kraju i Europie. Dzięki działaniom podejmowany przez zespół Biznes Lubelskie inwestorzy przyjeżdżający z wizytą są pozytywnie zaskoczeni potencjałem regionu. W 2017 roku działania zespołu Biznes Lubelskie zostały docenione przez Komisję Europejską i zdobyliśmy nagrodę EEPA (European Enterprise Promotion Awards) na poziomie krajowym, w kategorii Wspieranie internacjonalizacji biznesu.  Często przedstawiam Biznes Lubelskie jako pierwszy, administracyjny start-up  w Polsce. Startupy  rozwijają są w nieubłaganie szybkim tempie. Jako start’up – elastyczność i łatwe dostosowywanie do szybko zmieniającego się środowiska biznesowego jest prawdopodobnie naszą największą przewagą konkurencyjną 

 

Ranking został opublikowany w lutym przez FDi Magazine, a przeprowadza go sekcja fDiIntelligence (wywiadownia gospodarcza i wersja online FDi Magazine); oba te serwisy poświęcone są bezpośrednim inwestycjom zagranicznym (Foreign Direct Investments) i są serwisami Financial Times’a. FDi Intelligence jest największym tego typu centrum kompetencji poświęconym FDI na świecie. Specjalizuje się we wszystkich obszarach związanych z bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi, promocją inwestycji i rozwojem gospodarczym, pełen pakiet usług serwisu obejmuje: m.in. najlepsze w branży narzędzia wywiadowcze do opracowywania strategii FDI i identyfikacji potencjalnych inwestorów, organizują imprezy poświęcone tej tematyce i skupiające inwestorów.

 

 

Historia

Pierwsza edycja rankingu dotyczyła lat 2012/13, obecna jest 5. edycją.

Ranking ma na celu pokazanie gospodarczych, finansowych i biznesowych atutów miast i regionów w regionie Europy. Poszukiwane są lokalizacje, które mają najbardziej obiecujące perspektywy na inwestycje, rozwój gospodarczy i ekspansję gospodarczą. fDi Magazine publikuje ranking miast i regionów w 6 kategoriach:

  • Potencjał gospodarczy
  • Kapitał ludzki i styl życia
  • Łączność / Komunikacja (Connectivity)
  • Przyjazne otoczenie biznesowe
  • Efektywność kosztowa
  • Strategia FDI

Metodologia badania rankingowego: Na potrzeby rankingu sekcja fDIintelligence zbierała dane za pomocą specjalistycznych narzędzi FDI online - fDi Benchmark i fDi Markets oraz innych źródeł. Zebrano dane dla 489 lokalizacji (301 miast, 150 regionów i 38 LEP’s – Local Enterprise Partnership – Lokalne Partnerstwa na rzecz Przedsiębiorczości – w UK), w poniższych pięciu kategoriach: Potencjał ekonomiczny, Środowisko pracy, Efektywność kosztowa, Infrastruktura i Przyjazne Otoczenie Biznesu. Każda lokalizacja mogła uzyskać maksymalnie 10 punktów za każdą kategorię, które były następnie ‘ważone’ poprzez ich  znaczenie dla procesu podejmowania decyzji inwestycyjnych w celu wyłonienia zwycięzców poszczególnych rankingów w ramach podkategorii, jak również ogólnego ranking "Europejskie miasta i regiony przyszłości 2018/19".

Ponadto zebrano ankiety w szóstej kategorii, Strategii FDI (BIZ), dla której złożono 146 wniosków. W tej kategorii lokalizacje przedstawiły szczegółowe informacje na temat strategii promowania BIZ, które następnie zostały ocenione przez Panel sędziowski fDi.

Więcej o rankingu tutaj

 

 

Targi MIPIM

Na targi nieruchomości MIPIM w Cannes we Francji zjeżdżają się wszyscy najwięksi inwestorzy i deweloperzy. To największe branżowe wydarzenie na świecie - 4 dni imprez, wykładów i konferencji dotyczących rynku inwestycyjnego od 29 lat organizowane są w Pałacu Festiwalowym w Cannes.

Oferta nieruchomości prezentowana na targach MIPIM 2018 obejmuje zarówno tereny niezabudowane, przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne, usługi, aktywność gospodarczą, jak i kamienice położone w atrakcyjnych lokalizacjach. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 24 tys. uczestników ze 100 krajów i 5 tys. inwestorów.

Galeria: