Logo portalu

Miody pitne z Lublina idą w świat. Spółdzielnia pszczelarska APIS rozszerza ofertę na Portugalię.

Miody pitne z Lublina idą w świat. Spółdzielnia pszczelarska APIS rozszerza ofertę na Portugalię.

Spółdzielnia pszczelarska APIS w Lublinie to polska firma zrzeszająca producentów miodu i lider w tej branży. Oferta firmy obejmuje kilkanaście gatunków miodów pitnych i pszczelich.

Firma rozszerza swoją ofertę na rynek portugalski. Dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, spółdzielnia pszczelarska z Lublina rozpoczęła współpracę handlową z lokalnym dystrybutorem alkoholi. W wyniku działań podejmowanych m.in. przez APIS, Komisja Europejska zarejestrowała miody pitne jako tradycyjny polski produkt wysokiej jakości, wyprodukowany zgodnie ze staropolską recepturą.


Miód pitny to tradycyjny polski produkt z długoletnią historią. Kontynuatorką tradycji miodosytnictwa w Polsce od momentu swojego powstania w 1932 roku jest Spółdzielnia Pszczelarska APIS z siedzibą w Lublinie - największy producent miodów pitnych w Polsce. Firma od początku działalności stawia na rozwój i ekspansję. Napoje dystrybuowane są m.in. w USA, Niemczech, Szwecji, Włoszech, Japonii, Chinach, Kanadzie czy Australii. Teraz, dzięki wsparciu PAIH, produkty APIS znaleźć można też na sklepowych półkach w Portugalii.

 

Miody pitne APIS są doceniane zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych dzięki konsekwentnie kultywowanej tradycji technologicznej, przestrzeganiu receptur i reżimu produkcji. Oferta APIS obejmuje kilkanaście rodzajów napojów w podziale na: półtorak, dwójniak, trójniak, czwórniak. Wszystkie typy miodów produkowane są bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów. APIS podkreśla, że jakość produktów jest dla spółdzielni wartością nadrzędną - stąd ciągłe doskonalenie standardów produkcji, wykorzystując do tego specjalistyczne laboratorium kontrolno-badawcze.

Firma wprowadza do swojej oferty nowości - linię kraftowych miodów pitnych (Wściekła Pszczoła, Pomiętolony, Anyż się uda) oraz linię owocowych miodów pitnych.

Cieszymy się, że unikatowy charakter polskich miodów pitnych, ich wyjątkowe walory smakowe, zostały dostrzeżone i docenione na wymagającym rynku portugalskim. Obecność miodów pitnych APIS w Portugalii jest efektem aktywnych działań biura PAIH w Lizbonie pod kierownictwem p. Dariusza Dudy, ukierunkowanych na kojarzenie partnerów biznesowych z Polski i Portugalii, jak również wsparcie i zaangażowanie w proces koordynacji na każdym etapie projektu współpracy. Wprowadzenie miodów pitnych APIS na rynek portugalski jest dowodem na to, że współpraca polskich firm z PAIH może być bardzo efektywna w obszarze internacjonalizacji produktów polskich firm - mówi Renata Janik, Kierownik Działu Eksportu APIS.

Spółdzielnia pszczelarska APIS w Lublinie jest jedynym producentem w Polsce, który przeszedł pozytywnie kontrolę zgodności procesu produkcji miodu pitnego w typie trójniak ze specyfikacją. W rezultacie, "Staropolski Tradycyjny" otrzymał znak "Gwarantowana Tradycyjna Specjalność".

 

źródło : strona PAIH

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości