Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Opole Lubelskie - inwestycje. Biznes Lubelskie w regionie

wtorek, Styczeń 9, 2018

Dla przedsiębiorców chcących inwestować w Opolu Lubelskim przygotowano szereg udogodnień.

Mogą oni liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc ze strony instytucji samorządowych, a także ułatwienia przy przygotowaniu terenów pod inwestycję. Dodatkowo, po uruchomieniu działalności samorząd Opola Lubelskiego umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z doradztwa prowadzonego przez Centrum Obsługi Inwestora.

Znalezienie odpowiedniego terenu to początek sukcesu inwestycyjnego. W związku z tym, gmina Opole Lubelskie przygotowała obecnie bardzo atrakcyjne lokalizacje, przeznaczone pod inwestycje w bezpośrednim sąsiedztwie nowo wybudowanej obwodnicy miasta, która stanowi nowe dogodne połączenie Lublina z Radomiem i Kielcami. Tereny te zostały ujęte pod zabudowę usługowo-przemysłową do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i wprowadzone w połowie 2016 r.

 

Opole Lubelskie inwestycje

 

Na terenie Gminy doprowadzono do sprzedaży ponad 10 hektarów gruntów, a sprzedaż kolejnych gruntów będzie finalizowana. „Na tych terenach powstaną trzy duże zakłady produkcyjne, a co za tym idzie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy dla mieszkańców” mówi Dariusz Wróbel – Burmistrz Opola Lubelskiego. Firmy o których mówi burmistrz to Algaenautic Sp. z o.o., Abopart i Makofrost. Priorytetem i misją firmy Algaenautic Sp. z o.o. jest wyszukiwanie nowatorskich rozwiązań proekologicznych, których wdrożenie możliwe będzie w Polsce i na świecie. Dokładne badania i analizy pozwoliły wyspecjalizować się firmie w zakresie opracowywania innowacyjnej technologii pozyskiwania i wykorzystania alg. Firma zajmuje się także opracowywaniem i testowaniem optymalnych metod hodowli alg oraz projektowaniem modeli ekonomicznych i ich implementacją w różnych gałęziach przemysłu.

Z kolei firma Abopart - to jedyny w Polsce producent ścian mobilnych w technologii niemieckiej firmy abopart Viol und Partner GmbH & Co.K. We wrześniu br. w Opolu Lubelskim ruszyła budowa siedziby firmy. Będzie to kompleks biurowo-produkcyjny, w którym produkowane będą ściany mobilne w niemieckiej technologii  abopart®. Pol-Part jest wyłącznym producentem ścian mobilnych w technologii abopart® w Polsce.

Dlaczego Opole Lubelskie? O lokalizacji zdecydowało kilka uwarunkowań.

Janusz Sułkowski, współwłaściciel firmy Pol-Part

Ze względu na wyjątkowo przyjazną współpracę z gminą i zaangażowanie władz gminy w pomoc, na każdym kroku naszego przedsięwzięcia, zdecydowaliśmy się na wybór tej właśnie lokalizacji. To gmina, tworząc miejską strefę inwestycyjną  „Owocowa” dołożyła  wszelkich starań, by zachęcić nas, jako inwestora, do wyboru Opola.

 

POL-ART inwestycje Opole Lubelskie
Wizualizacja siedziby firmy Pol-Part w Opolu Lubelskim

 

Dariusz Wróbel, Burmistrz Opola Lubelskiego

Cieszę się, że nasze zapowiedzi z początku tego roku, o nowych inwestorach, potwierdzają się i liczę, że wkrótce będziemy mogli podać więcej szczegółów istotnych dla mieszkańców, takich jak na przykład termin naboru pracowników. Mam też nadzieję, że doprowadzenie do szczęśliwego końca tej pierwszej inwestycji pociągnie za sobą kolejne działania inwestycyjne w gminie.

W pierwszej fazie wszystkie trzy firmy łącznie utworzą kilkadziesiąt miejsc pracy, a docelowo po rozwinięciu działalności, w perspektywie kilku najbliższych lat będzie ich ponad 100. Firma Algaenautic planuje wybudować budynki produkcyjne na obszarze 42 000 m2  oraz pomieszczenia biurowe na 2000 m2. „Wiele  działań skupionych na przedsiębiorcach zawiera w sobie także projekt rewitalizacyjny. Prowadzimy też rozmowy z kolejnym dużym inwestorem zewnętrznym” mówi Dariusz Wróbel – Burmistrz Opola Lubelskiego.

Nowi inwestorzy to efekt wielu skoordynowanych ze sobą działań jakie gmina prowadzi od kilku już lat. Pozyskanie aż trzech nowych inwestorów zewnętrznych możliwe było dzięki współpracy władz lokalnych i działalności Centrum Obsługi Inwestora. COI świadczy kompleksową pomoc inwestorom w zakresie pozyskiwania gruntów i uzyskaniu wszelkich niezbędnych dokumentów, towarzysząc inwestorowi przez cały okres procesu inwestycyjnego.

Więcej o potencjale inwestycyjnym gminy Opole Lubelskie można dowiedzieć się z oficjalnej strony: opolelubelskie.pl. Możesz sprawdzić też aktualne tereny inwestycyjne na mapa.invest.lubelskie.pl.