Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Otwarcie IKEA Lublin

środa, Sierpień 23, 2017

Szwedzki sąsiad gotowy na przyjęcie gości - wielka „parapetówka” z okazji otwarcia pierwszego we Wschodniej Polsce sklepu IKEA.

 

 

W ramach uroczystego otwarcia sklepu, które odbyło się w środę 23 sierpnia, jego pracownicy przepiłowali symboliczną belę drewna. Zaraz po oficjalnym otwarciu, do sklepu wpuszczeni zostali pierwsi klienci, którzy w długiej kolejce oczekiwali na możliwość zrobienia zakupów. Ponadto uczestnicy dzisiejszego wydarzenia mogli spodziewać się szeregu atrakcji – szwedzkich przekąsek, ciekawych warsztatów, dziecięcych bohaterów – animatorów, a także konkursów zarówno dla młodszych jak i starszych klientów. W uroczystościach wzięli udział reprezentanci województwa oraz miasta , m. in. Anna Augustyniak, Sekretarz Województwa Lubelskiego oraz Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Podczas części oficjalneSekretarz Województwa Anna Augustyniak odczytała w imieniu Marszałka Województwa Sławomira Sosnowskiego list gratulacyjny.

 

 

Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego 

Dzisiejsza uroczystość jest ukoronowaniem wytrwałej pracy i skutecznych decyzji. To wielki sukces i godny naśladowania przykład mądrego gospodarowania. Pragnę pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej potrzeby i oczekiwanej inwestycji. Wyrażam przekonanie, że nowy sklep pozytywnie wpłynie na komfort życia mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny.

 

 

 

Anna Augustyniak, Sekretarz Województwa Lubelskiego

W imieniu potencjalnych kupujących chciałabym pogratulować i podziękować wszystkim instytucjom, a przed wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie tej inwestycji, za możliwość polepszenia naszego komfortu życia.

 

 

Anna Pawlak-Kuliga, Prezes IKEA Polska

W IKEA wierzymy, że dom jest najważniejszym miejscem na świecie, a każdy Polak i każda Polka powinni dobrze i godnie żyć. Powinni być otoczeni pięknym wyposażeniem wnętrz i żyć w sposób zrównoważony (…) Bardzo cieszę się, że dzisiaj otwieramy dziesiąty sklep IKEA w Polsce i że jest to właśnie w Lublinie. Wierzę, że będziemy bardzo aktywnym partnerem i będziemy prowadzić działalność dobrosąsiedzką. Stawiamy na rozwój ludzi, rozwój osobowy i zawodowy i łączy nas tak dużo z Lublinem: wspólne wartości, to, że szanujemy naturę, tradycję, jesteśmy przedsiębiorczy ale najważniejsze jest to, że wspólnie wierzymy, że dom jest najważniejszym miejscem na świecie.

 

 

Tajemnica billboardów została odkryta

 

 

We wtorek w lubelskim Centrum Spotkania Kultur firma zdradziła tajemnicę swoich billboardów reklamowych. Pod niebieską zasłoną ukryta była aranżacja wykonana z mebli IKEA. Osoby obecne na wydarzeniu, które było swoistym preludium do oficjalnego otwarcia sklepu, zrobiły sobie wspólne zdjęcie na tle reklamy-instalacji. Jeszcze przez kilka tygodni będzie można obejrzeć aranżację, która znajduje się na I piętrze Centrum Spotkania Kultur.

 

 

Dlaczego IKEA zadomowiła się w Lublinie?

 

Monika Kosińska, Dyrektor IKEA Lublin

Wybierając lokalizację chcemy być bardzo dopasowani do rynku, mając jednocześnie na uwadze wartości, takie jak ekologia, natura, rodzina, którymi się kierujemy. Region rozwija się bardzo prężnie, a my chcemy być częścią tego rozwoju i pokazywać coraz większej liczbie ludzi jak można żyć lepiej i w bardziej zrównoważony sposób. Rozwój i dopasowanie do tego rynku oraz wartości bardzo zbliżone do tych, którymi my się kierujemy to czynniki, które w największym stopniu zaważyły na podjęciu decyzji (…,) a miasto bardzo zasługuje na tego typu inwestycje i tego typu miejsca.

 

 

IKEA mieszcząca się przy al. Spółdzielczości Pracy 86 jest drugim co do wielkości sklepem tej marki w Polsce. Już w listopadzie na sąsiednim terenie otwarte zostanie centrum handlowe, tym samym cały kompleks przyjmie nazwę Skende Shopping.

 

Ikea Po Sąsiedzku – "szwedzki dom" w centrum Lublina

 

Ikea Po Sąsiedzku, czyli jedyny tego typu lokal w skali globalnej, mieści się przy ulicy Krakowskie Przedmieście 55. Otwarcie kawiarni nastąpiło w kwietniu, a więc kilka miesięcy przed oficjalnym rozpoczęciem działalności sklepu IKEA w Lublinie. Skąd wziął się pomysł na tego typu inicjatywę?

 

 Monika Kosińska, Dyrektor sklepu IKEA Lublin

Wprowadzając się do Lublina chcieliśmy poznać potrzeby mieszkańców oraz czego im tutaj brakuje. Okazało się, że nie mamy tutaj miejsca spotkań, w którym każdy mógłby po prostu spędzać czas nie musząc niczego kupować (…) Kolejną kwestią był fakt, że część Lublinian była już w sklepie IKEA, a część jeszcze nie miał okazji. Chcieliśmy pokazać jaka jest IKEA, dać się poznać nie tylko ze strony teoretycznej, ale też praktycznej, poczuć szwedzkość i atmosferę miejsca, do którego wstęp ma każdy (…) Daje nam to również możliwość poznania Lublinian, ponieważ ludzie, którzy przychodzą do tej przestrzeni to tak naprawdę mieszkańcy tego miasta, a nam zależy na tym żeby być częścią tego miasta i dobrym sąsiadem. Jesteśmy tutaj nie tylko jako sklep ale też uczestniczymy w aktywności miasta.

 

 

To właśnie w tym miejscu we wtorek 22 sierpnia Poławiacze Pereł Improv Teatr wspomogli  markę IKEA w organizacji spotkania „Before przed otwarciem sklepu w Lublinie" rozkręcając tym samym "domówkę", której atmosfera wspólnego polsko-szwedzkiego świętowania na długo zapadnie w pamięć wszystkich uczestników wydarzenia.

 

 

 

IKEA – zrównoważony rozwój i świadomość ekologiczna

Województwo lubelskie jest regionem o niskim stopniu uprzemysłowienia oraz średnim poziomie zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego, jednocześnie charakteryzując się prawdziwym bogactwem przyrody i szeregiem działań podejmowanych na rzecz zabezpieczenia tego ekosystemu przez zniszczeniem poprzez ideę zrównoważonego rozwoju. Czynniki te wpasowały się również w strategię rozwoju marki IKEA, która wychodzi z założenia, że nie da się zapewnić lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi bez prowadzenia biznesu z pełną świadomością i odpowiedzialnością ekologiczną.

 

 

Agata Czachórska - Specjalista ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail 

W IKEA inwestujemy bardzo mocno w energię odnawialną. Na terenie Polski mamy swoich sześć farm wiatrowych, które już teraz pozwalają nam na to, że produkujemy tyle energii odnawialnej ile zużywamy w swojej działalności. Jedna z tych farm jest bardzo niedaleko, bo w Lubartowie. Co więcej nie tylko sami produkujemy energię odnawialną ale również staramy się zachęcać do tego naszych klientów, przede wszystkim tych, którzy mieszkają w domach.   

 

https://youtu.be/KvAUoK0BNKI

Galeria: