Logo portalu

Panelowe Spotkania dyskusyjne PAN Oddział Lublin - konferencja - warsztaty – wystawa

Panelowe Spotkania dyskusyjne PAN Oddział Lublin - konferencja - warsztaty – wystawa

Naukowcy i przedsiębiorcy po raz kolejny rozmawiali o praktycznej stronie innowacji i nowych technologiach w Lublinie

 

Panelowe Spotkania dyskusyjne PAN Oddział Lublin - konferencja - warsztaty – wystawa,  to wydarzenia, które już od kilku lat wpisuje się w lubelską społeczność. W tym roku wydarzenie to rozpoczęło się w dniu 23 listopada 2017 r. o godz. 9.30 w aulach wykładowych Areny Lublin. Wydarzenie było zorganizowane przez Polska Akademię Nauk Oddział w Lublinie, Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych oraz lubelskie Uczelnie:  PL, UMCS, UM, UP i KUL. Zorganizowano IV Ogólnopolską Konferencje Naukową „INNOWACJE w PRAKTYCE” oraz VI Wystawę Urządzeń Badawczo-Pomiarowych i Nowych Technologii.

 

 

Ważną częścią wydarzenia było Zgromadzenie Ogólne Oddziału Polskiej Akademii  Nauk oraz Zebrania Komisji Rozwoju i Promocji Osiągnięć  Młodych Naukowców oraz Komisji Medycznej. Inny charakter miała natomiast dwudniowa wystawa Innowacyjnych Urządzeń Badawczo-Pomiarowych i Nowych Technologii. - Jest to prezentacja przydatna nie tylko dla naukowców, ale także dla przedsiębiorców z kraju i z zagranicy, którzy mogą pozyskać informacje jak ulepszyć prezentowane urządzeniastwierdził Konsul Honorowy Republiki Austrii w Lublinie, Piotr Majchrzak. W tym roku dodatkowo - oprócz przedsiębiorców, którzy pokazali między innymi: nowoczesne urządzenia do badań materiałów, piłę taśmową z diamentami do przygotowywania próbek badawczych, mikroskopy o super rozdzielczości do badań biologicznych, chemicznych i materiałowych, reaktor planetarny do wytwarzania materiałów specjalnych i kompozytów w różnych dziedzinach przemysłu, swoje innowacje zaprezentowali również studenci z kół naukowych UMCS, UP, PL, UM

 

 

Podczas jednej z sesji Konferencji ogłoszono pilotażowy konkurs na najlepszy pomysł dotyczący innowacji technologicznej. W ramach współpracy organizatorów PSD-2017 z MIT Enterprise Forum - akceleratora innowacji posiadającego afiliację Massachusetts Institute of Technology (MIT, USA). Finał konkursu odbędzie sie w dniach 5-6 kwietnia 2018 r., a osoby w nim uczestniczące będą mogły wygrać profesjonalne wsparcie mentorskie przystosowane do zaprezentowanego pomysłu.

 

 

Kolejna edycja PSD-2018 odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2018 r. i już teraz Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie. 

W Konferencji wzięli udział studenci, studenci doktoranci, młodzi naukowcy z Kraju oraz przedsiębiorcy nie tylko z Lublina. Przybyli także goście z zagranicy - naukowcy i przedsiębiorcy z Austrii, Niemiec, Holandii, Włoch i Ukrainy. - Duże  zainteresowanie gości zagranicznych Innowacjami od strony praktycznej może być dobrą prognozą, na to, że  tego typu wydarzenia warto jest organizować w Lublinie – stwierdził  prof. Jan Gliński  Wiceprezes Oddziału PAN w Lublinie. Podczas obrad i warsztatów uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania własnej oferty naukowej, przedyskutowania problemów z ekspertami z różnych Uczelni, w tym także z różnych gałęzi przemysłu. -Może to przyczynić się do poprawy współpracy w sferze nauki-biznesu – mówił koordynator PSD-2017 prof. Tomasz Klepka z Politechniki Lubelskiej.

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości