Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Polski Klaster Budowlany ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do udziału w targach i misjach gospodarczych!

środa, Lipiec 3, 2019

Polski Klaster Budowlany ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do udziału w targach i misjach gospodarczych!

 

Dofinansowanie przyznawane jest w ramach Programu Promocji Polskiego Budownictwa i Wykończenia Wnętrz na lata 2020-2023. Obejmuje nawet do 80 proc. kosztów związanych z udziałem w międzynarodowych wydarzeniach branżowych, w tym m.in. zakup i aranżację powierzchni, koszty pobytu oraz podróży.

Dotychczas, w ramach trzech edycji programu, Polski Klaster Budowlany przeznaczył blisko 16 mln zł netto na wsparcie polskich przedsiębiorstw, co umożliwiło wzięcie udziału w ponad 100 targach i misjach gospodarczych, m.in. do Singapuru, Rosji, Dubaju czy USA. Wielu firmom biorącym udział w programie udało się podpisać kontrakty z zagranicznymi firmami, a co za tym idzie – znacząco zwiększyć zakres eksportu swoich produktów i usług.

Ze wsparcia oferowanego przez Polski Klaster Budowlany, a wcześniej Wschodni Klaster Budowlany, mogą skorzystać m.in. generalni wykonawcy, architekci, producenci materiałów i chemii budowlanej, producenci stolarki otworowej, wyposażenia wnętrz, mebli i rolet, a także firmy realizujące inne działania związane z branżą budowlaną i branżami pokrewnymi. 

Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów związanych z:

  • zakupem powierzchni targowej i jej zabudową,
  • dojazdem,
  • transportem elementów wystawienniczych,
  • wyposażeniem stoiska,
  • ubezpieczeniem (uczestników i eksponatów),
  • kosztem pobytu,
  • organizacją kolacji biznesowych i spotkań z instytucjami oferującymi wsparcie eksperckie w zakresie prawnym, finansowym, podatkowym oraz certyfikacyjnym.

Należy dodać, że firmy zainteresowane udziałem w projekcie, same wskazują kraj oraz wydarzenie, w którym chcą uczestniczyć. Co ważne, wszystkimi kwestiami formalnymi zajmie się biuro Polskiego Klastra Budowlanego.

Wnioski dotyczące wzięcia udziału w IV edycji Programu Promocji Polskiego Budownictwa i Wykończenia Wnętrz przyjmowane są do 9 lipca. Firmy zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Adamem Krajewskim, przedstawicielem biura Klastra – tel. +48 665 850 248, e-mail. a.krajewski@polskiestowarzyszenie.pl.

Do pobrania:

Deklaracja uczestnictwa w projekcie

Lista wydarzeń zgłoszonych do projektu