Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze w Katowicach

czwartek, Styczeń 7, 2016

W dniach 15-29 stycznia 2016 roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej. W Katowicach, w dniach 15-19 stycznia 2016 roku odbędą się eliminacje do finałów tych mistrzostw. 
W eliminacjach tych będzie brał udział zespół z Chorwacji, jako jeden z kandydatów do medalu. Korzystając z dużego zainteresowania tymi mistrzostwami przez mieszkańców Chorwacji Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Krakowie postanowił zorganizować w dniu 19 stycznia 2016 roku Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze w Katowicach.

Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze odbędzie się w dniu 19 stycznia 2016 roku i jest skierowane głównie do małych i średnich przedsiębiorstw ze strony polskiej i chorwackiej. Na Forum w trakcie sesji plenarnej zostaną zaprezentowane możliwości i korzyści dla biznesu na rynku chorwackim i polskim. W Forum udział wezmą specjaliści i eksperci rynku polskiego i chorwackiego.  Następnie w bezpośrednich spotkaniach b2b uczestnicy Forum z obu krajów będą mogli spotkać się i rozmawiać o swoich propozycjach biznesowych.

Do udziału w Forum zapraszamy firmy z wielu branż, między innymi z branży metalowej, maszynowej, turystycznej, energii odnawialnej, produkcji biomasy, przemysłu drzewnego, meblarskiego, chemicznego i inne firmy zainteresowane współpracą na rynku chorwackim, chcące uruchomić produkcję, usługi, założyć oddziały, czy też spółki prawa handlowego.

Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze odbędzie się 19 stycznia 2016 roku, o godz. 10:00 w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, przy ul. Opolskiej 15.

Polska i Chorwacja to kraje dynamicznie rozwijające się, otwarte na wszelkiego rodzaju inwestycje na własnym terenie, dysponujące największymi funduszami unijnymi w nowej perspektywie finansowej. Korzenie słowiańskie, podobny język, znakomicie rozwijające się relacje polityczno-gospodarcze, wzrost wymiany gospodarczej w ostatnich latach otwierają dzisiaj drzwi do kontaktów gospodarczych dla wielu firm, na wielu płaszczyznach. Organizowane Polsko-Chorwackie Forum Gospodarcze będzie właśnie otwarciem takich drzwi do współpracy z biznesem polskim i chorwackim.

W załączeniu  wykaz firm chorwackich, zainteresowanych współpracą z firmami polskimi, które przyjadą na Forum Gospodarcze do Katowic.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Konsulatem Republiki Chorwacji w Krakowie, kontakt: +48122906510, +48602366220, e-mail:konsulat@chorwacja.krakow.pl . 

Paweł Włodarczyk
Konsul Honorowy Republiki Chorwacji 
w Krakowie

Załącznik:

Wykaz firm chorwackich poszukujących partnerów wśród polskich firm