Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Porozmawiajmy o polskiej energetyce w Lublinie

poniedziałek, Marzec 26, 2018

Pierwsza na Lubelszczyźnie konferencja cyklu Dobra Energia odbędzie się 27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Będzie to doskonała okazja, by w gronie ekspertów i praktyków porozmawiać o tym, jakich zmian i innowacji potrzebuje polska energetyka.

 

 

Energia elektryczna jest jednym z najważniejszych „towarów” w XXI w. Przez dekady wytwarzana była w sposób nonszalancki - poprzez spalanie paliw kopalnych i bez szanowania potrzeb środowiska, czy lokalnych społeczności. To się jednak zmienia. Nowoczesne technologie wytwarzania energii ze słońca, wiatru, czy biomasy; możliwości łączenia tych źródeł i magazynowania energii wyznaczają nowy kierunek w rozwoju sektora energetycznego. Także w Polsce. Dokąd ta rewolucja energetyczna nas zaprowadzi? Które odnawialne źródła będą wiodące, a które powinny pełnić funkcję wspierającą? Skąd brać pieniądze na zmiany w energetyce? Jaką rolę w tej przemianie odgrywają samorządy, a jaką mieszkańcy? Czy i jak OZE powinny zasilać energetykę konwencjonalną. To tylko niektóre pytania, z którymi muszą zmierzyć się dziś włodarze polskich miast, gmin, regionów, a także przedsiębiorcy, naukowcy i wreszcie mieszkańcy. Wspólnie z nimi chcemy znaleźć na nie odpowiedzi w trakcie konferencji „Dobra Energia”, którą organizujemy wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

 

Już 27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym o wyzwaniach przyszłości w energetyce rozmawiać będziemy w wyjątkowym gronie. W „Dobrej Energii” udział wezmą m.in.:  Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Matthias Rehm z ambasady Republiki Federalnej Niemiec, Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii, Beata Wiszniewska z Polskiej Izby Energetyki Odnawialnej, czy Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=SjBEB1soozk&feature=youtu.be

 

Zaproszeni samorządowcy opowiedzą, jak ich regiony, miasta, czy gminy wykorzystują OZE, co robią by oszczędzać energię. Eksperci z organizacji branżowych opowiedzą o najświeższych nowinkach technicznych w obszarze OZE, zarządzania energią i jej oszczędzania; a przedstawiciele biznesu odpowiedzą na pytanie: - Czy OZE się naprawdę opłaca? 
Nie zabraknie inspiracji, konkretnych przykładów, pomysłów i porad.

 

Oprócz dyskusji o wytwarzaniu energii, porozmawiamy także o jej oszczędzaniu. Zaproszeni eksperci wyjaśnią, które technologie pozwolą obniżyć rachunki za energię w firmie, domu, mieście, czy całej gminie nawet o jedną trzecią. „Dobra Energia” to także unikalna szansa do zawarcia cennych znajomości i nawiązania realnej współpracy - łączy bowiem samorządowców, przedsiębiorców oraz mieszkańców.

 

„Dobra Energia” to rozbudowany cykl konferencyjny o charakterze edukacyjnym. W ubiegłym roku odbyło się sześć wydarzeń. W tym odbędzie się - w sumie - pięć. W Poznaniu, Lublinie,  Katowicach, Gdańsku i Warszawie. Organizator: Konferencje Agora.

 

Szczegółowy program i zapisy:

Program http://dobraenergia.edu.pl/

Zapisy: https://dobraenergialublin.evenea.pl/

 

Kontakt dla mediów

Monika Kubacka

507 095 428

monika.kubacka@agora.pl

 

Więcej informacji:

http://dobraenergia.edu.pl/