Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Relacja z Misji gospodarczej przedsiębiorców z Indii do Lublina - 4 kwietnia 2016r.

środa, Kwiecień 13, 2016

Indie to wciąż obszar niewykorzystanych szans w zagranicznej ekspansji eksportowej i inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw. M.in. dlatego powstał rządowy program „Go India”, który jest polską odpowiedzią na indyjską inicjatywę „Make in India” ma na celu intensyfikację polsko-indyjskich kontaktów gospodarczych, a tym samym zwiększenie wymiany handlowej oraz transfer technologii i wiedzy. Województwo Lubelskie i przedsiębiorcy z regionu aktywnie uczestniczą w tej inicjatywie rozwijając ją przez wspólne projekty i przedsięwzięcia. W poniedziałek 4 kwietnia 2016roku, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym gościliśmy przedsiębiorców zrzeszonych w Mombay Industries Association oraz przedstawicieli Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej (IPCCI) .

W misji gospodarczej i rozmowach biznesowych wzięło udział ok. 30 lubelskich przedsiębiorców i czterdziestu gości z Indii.

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnych powitań i wystąpień gospodarza – Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz przedstawicieli BIA i IPCCI. Kulminacją wydarzenia były jednak rozmowy biznesowe między polskimi i hinduskimi przedsiębiorcami, w trakcie których prezentowano oferty handlowe i dyskutowano o nowych projektach i planach.

Kolejnym punktem misji gospodarczej, po rozmowach B2B były wizyty studyjne w lubelskich firmach. Delegacja zagranicznych przedsiębiorców odwiedziła lubelską fabrykę ciągników URSUS, zakłady firmy Aliplast i Unimasz. W trakcie wizyty zapoznano się z parkiem maszynowym, produktami i wdrażanymi innowacjami.

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia. 

Galeria: