Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Relacja z seminarium nt. możliwości eksportowych do Niemiec

poniedziałek, Marzec 7, 2016

Seminarium gospodarcze pt.: „Możliwości rozwoju – rynek niemiecki” organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową już za nami. Wydarzenie odbyło się 3 marca 2016 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym i zgromadziło kilkudziesięciu przedsiębiorców z województwa lubelskiego.

Reprezentanci firm z regionu poznali prawne aspekty prowadzenia działalności w Niemczech, możliwości wsparcia finansowego dla polskich eksporterów oraz dane logistyczne. Była to także okazja do poznania case studies i networkingu.

Mamy nadzieję, że przedsiębiorcy z województwa lubelskiego, którzy byli zainteresowani rozwinięciem swojego eksportu do Niemiec, otrzymali kompleksowe informacje. Wybór rynku niemieckiego – jako tematu seminarium - nie był przypadkowy. Nasz zachodni sąsiad to największy rynek zbytu dla polskich  towarów. Jak podawał pod koniec ubiegłego roku GUS, eksport do Niemiec zwiększył się i wyniósł 39 972,8 mln euro w okresie styczeń-październik.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami ze spotkania oraz do kontaktu z zespołem. Lubelskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów posiada także analizy rynkowe, które może Państwu udostępnić. Zainteresowanych rynkiem niemieckim prosimy o bezpośredni kontakt. 

Prezentacje:

Rynek niemiecki jako szansa ekspansji 

Aspekty prawne działalności w Niemczech

Logistyka - Niemcy

Prezentacja firmy Wikpol nt. możliwości eksportowych do Niemiec