Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Relacja ze Spotlight Hotel Investment Poland & CEE

środa, Czerwiec 15, 2016

Polska jest jednym z krajów Europy Środkowo-Wschodniej najczęściej wybieranych pod inwestycje hotelowe. Ta tendencja nadal będzie się utrzymywać - eksperci z branży przewidują, że kapitał popłynie nie tylko z Europy, ale również Ameryki Północnej i Azji. 

Duży potencjał inwestycyjny polskiego rynku jest powodem, dla którego zorganizowana została trzecia edycja Spotlight Hotel Investment Poland & CEE.  Konferencja odbyła się w dniach 13-14 czerwca br. w hotelu InterContinental w Warszawie.

Bogaty i ciekawy program dwudniowego wydarzenia zgromadził ponad 250 uczestników. Podczas licznych prelekcji i paneli dyskusyjnych omawiana była sytuacja rynku hotelowego w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, koszty budowy hoteli, a także oczekiwania hotelarzy i organizatorów eventów. Ważnym punktem w programie była Sesja City, podczas której dyskutowano o ofercie atrakcyjnych miast na mapie inwestycyjnej Polski oraz dobrych praktykach i lokalnych formach wsparcia dla inwestorów. W panelu wziął udział Artur Habza – dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej UMWL, który podkreślał m.in, że inwestycje w Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Centrum Spotkania Kultur dają Lubelskiemu realne podstawy wejścia do sektora MICE w Polsce oraz rozwoju turystyki biznesowej w naszym regionie. Województwo Lubelskie miało silny głos w panelu, gdyż oprócz reprezentanta Urzędu Marszałkowskiego, uczestniczył w nim przedstawiciel Urzędu Miasta Lublin – Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów.

Deweloperzy, inwestorzy, właściciele najważniejszych hotelowych marek, instytucji finansujących, a także dostawcy produktów i usług dla hotelarstwa, mieli okazję do wspólnego dialogu i wymiany wiedzy na temat szans rozwoju, finansowania czy zarządzania projektami hotelowymi. Mogli również zapoznać się z potencjałem gospodarczym Województwa Lubelskiego, porozmawiać o dostępnych terenach inwestycyjnych dla branży hotelarskiej, a także atrakcjach turystycznych regionu na zorganizowanym przez pracowników UMWL stoisku promocyjnym.

Galeria: