Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Ruszyła rejestracja na VII Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej

poniedziałek, Lipiec 9, 2018

VII Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej odbędzie się w dniach 24-25 września. Został już uruchomiony formularz rejestracyjny. Organizatorzy podali także wstępny program konferencji.

Dwudniowa konferencja odbywać się będzie na terenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

Sławomir Sosnowski marszałek województwa lubelskiego

 

Marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski

miło mi zaprosić Państwa do udziału w VII Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej.

Województwo Lubelskie i miasto Lublin to miejsca, które od stuleci znajdują się na styku kultur, tradycji oraz religii Europy Wschodniej i Zachodniej. Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej nawiązuje do bogatego doświadczenia tej części Europy zapewniając platformę dialogu na temat inicjatyw lokalnych oraz przedsięwzięć realizowanych we współpracy transgranicznej i międzyregionalnej.

Tegoroczny Kongres odbędzie się w szczególnym czasie. 100 lat temu Rzeczpospolita Polska odzyskała niepodległość. To wydarzenie do dziś stanowi źródło inspiracji i motywacji do dalszej pracy na rzecz rozwoju naszego kraju i jego wizerunku na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej, dając szansę na zintensyfikowanie współpracy między Unią Europejską a państwami Europy Wschodniej, podkreśli ten wyjątkowy jubileusz. Zapraszając do udziału w VII edycji Kongresu, życzę Państwu wielu inspirujących spotkań i owocnych rozmów!

 

Co ważne, formularz rejestracyjny będzie aktywny do dnia 14 września. Osoby, które potrzebują zaproszenia, aby wyrobić wizę w celu uczestnictwa w Kongresie proszone są o rejestrację nie później, niż od 20 sierpnia 2018 r.

Co w programie?

Organizatorzy przewidzieli aż 7 bloków tematycznych:

  • Demokracja lokalna,
  • Regionalne partnerstwa,
  • Innowacje i biznes,
  • Mobilność,
  • Dziedzictwo i pojednanie,
  • Równość,
  • Kultura.

Wstępny program dostępny jest na oficjalnej stronie konferencji: https://kongres.lublin.eu/program-wydarzenia.

 

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej?

 

 Wypełnij formularz uczestnictwa