Logo portalu

Seminarium „Poland as a hub for innovation”

Seminarium „Poland as a hub for innovation”

 

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (BPCC) przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie zorganizowały we wtorek 6 czerwca w Londynie seminarium „Poland as a hub for innovation”, podczas którego zaprezentowany został potencjał Polski w sektorach BPO/SSC i R&D.

Polski rynek sektora usług outsourcingowych (BPO)  i centrów usług wspólnych (SSC) przez ostatnie lata znacznie się rozwinął, startując z pozycji niskokosztowego zaplecza dla call centrów i usług typu back - office, do pozycji rynku, na którym lokowane są coraz bardziej zaawansowane inwestycje, takie jak globalne centra IT, ośrodki badawczo - rozwojowe, centra zarządzania badaniami klinicznymi, czy zaawansowane ośrodki finansowo-analityczne. Sektor BPO to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce - obecnie  zatrudnionych jest w nim ponad 200 000 osób. 

 

 

Polski rynek jest w stanie dostarczyć coraz bardziej wykwalifikowanych, zmotywowanych pracowników, znających języki obce. Co ważne, obecnie już nie tylko największe polskie miasta, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław są w stanie zaoferować dobre zaplecze dla rozwoju sektora, ale również mniejsze miasta jak Lublin, Bydgoszcz, czy Olsztyn.

W seminarium wzięli udział: przedstawiciel CBRE – Steven Fleetwood, który podkreślił potencjał Polski jako rynku, który przyciąga coraz bardziej zaawansowane certa outsourcingowe z całego świata. Adrian Branny ze Schneider Group przedstawił rządowe ulgi na B+R. Przykładem udanej inwestycji na szeroką skalę posadowionej w Polsce jest firma AstraZeneca, której przedstawicielka Alina Pszczółkowska przedstawiła poszczególne etapy rozwoju inwestycji firmy w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

 

 

Spotkanie moderował Michael Dembiński – przedstawiciel Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej, który podkreślał jak duży potencjał ma Lublin i województwo lubelskie w sektorze  BPO, dzięki dużej dostępności kadr, studentów i powierzchni biurowych, w tym klasy A. Jako przykład udanej inwestycji przytoczył brytyjską firmę Phlexglobal (zajmującą się zarządzaniem dokumentacją badań klinicznych), która w zeszłym roku otworzyła swój oddział w Lublinie. 

 

 

Zespół Biznes Lubelskie zaprezentował potencjał inwestycyjny regionu w sektorze BPO. Lublin jako największy ośrodek uniwersytecki we wschodniej Polsce z dużą dostępnością młodych pracowników oraz ciągle powiększającym się zapleczem powierzchni biurowych stanowi atrakcyjną lokalizację dla sektora BPO. Tym, co wyróżnia województwo lubelskie to wykształceni i wykwalifikowani młodzi pracownicy. Ponadto sam Lublin, to nie tylko centrum administracyjne, główny ośrodek gospodarczy, ale przede wszystkim prężnie rozwijające się centrum naukowe i jeden z ważniejszych ośrodków akademickich w kraju.

 

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości