Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Targi Autumn Fair w Birmingham, Wielka Brytania

piątek, Lipiec 12, 2019

Targi Autumn Fair w Birmingham, Wielka Brytania

Oddział Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wielkiej Brytanii podjął inicjatywę skoordynowania polskiej obecności na jednych z największych targów skupiających firmy z branży wystroju wnętrz, upominków oraz artykułów codziennego użytku, które odbędą się w dniach 1-4 września 2019 r. na terenach wystawowych NEC w Birmingham.

W tym roku targi Autumn Fair po raz pierwszy zostaną wzbogacone o nową przestrzeń pod nazwą "Sourcing" (pozyskiwanie dostawców). Ma ona na celu zgromadzenie w jednym miejscu największych kupców z rynku brytyjskiego oraz producentów o potencjale pozwalającym na podjęcie regularnej współpracy z dużymi sieciami handlowymi. Do udziału w tej części targów właśnie Państwa zapraszamy.

Celem jest zaprezentowanie jak największej ilości firm z Kraju pod wspólnym szyldem "Made in Poland". Uważamy, że zwiększona widoczność wystawców z Polski przyniesie konkretne efekty w postaci większej liczby zawartych transakcji - podstawą takiej opinii są prowadzone od pewnego czasu obserwacje pawilonów narodowych innych państw podczas głównych imprez targowych w UK.

 

Lista branż odpowiadająca profilowi targów to:

 • art. wyposażenia wnętrz,
 • tekstylia, odzież oraz akcesoria,
 • art. kuchenne,
 • art. kosmetyczne,
 • zabawki,
 • dywany,
 • art. licencyjne,
 • upominki,
 • meble - w większości domowe.

 

PAIH  jako koordynator projektu oferuje powierzchnię wystawienniczą:

 • wszystkie firmy biorące udział w inicjatywie "Made in Poland" będą uprawnione do zniżek za każdy metr kw. zajmowanej powierzchni. W przypadku wystąpienia większej ilości niż 6 uczestników będą one wynosić 403 GBP zamiast 550 GBP (26.72% zniżki) za zabudowane stoisko (Shell Scheme) lub 453 GBP zamiast 600 GBP (24.5% zniżki) za w pełni skonstruowane i wyposażone stoisko (Clad Scheme). Dla firm które zdecydują się na własną aranżację powierzchni i będą chciały skorzystać z najtańszej opcji ("pusta przestrzeń" czyli Stand Only Scheme), przewidziana jest zniżka w wysokości 10% - 264.60 GBP zamiast 294 GBP.
 • Polski Pawilon / Szlak będzie znajdował się w hali Sourcing, wśród innych najlepszych producentów z kluczowych regionów zaopatrzenia na świecie. Sektor ten jest dostępny wyłącznie dla firm wyselekcjonowanych przez organizatora pod kątem możliwości współpracy z dużymi sieciami (np. wielkość rocznej produkcji, asortyment, elastyczność cenowa).
 • każda z polskich firm będzie miała zapewnione po 5 spotkań dziennie z kupcami z największych sieci handlowych w Wielkiej Brytanii ( Next, Amazon, Tesco, TJX Europe / TK Maxx, Fenwick Ltd, House of Fraser i t.p.), które będą odbywać się na stoisku wystawcy. Spotkania będą umawiane przez ITE Group (organizator targów) na zasadzie skorelowania profilu producenta z zapotrzebowaniem ze strony sieci. Dla porównania, zaaranżowanie pojedynczego spotkania tego typu poza obszarem "sourcing" to koszt ok. 950 GBP.  
 • każdy z uczestników "polskiej obecności" będzie musiał stworzyć profil opisowy w języku angielskim i przekazać go organizatorowi w momencie podpisania umowy, w celu umieszczenia informacji w materiałach promocyjnych - drukowanych i online. 

 

Zgłoszenia do udziału w targach będą przyjmowane  do 31 lipca br. 

Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na następujące adresy email: 

coie@lubelskie.pl 

joanna.kobalczyk@paih.gov.pl

marzena.kwasna@paih.gov.pl

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod adresem: http://www.autumnfair.com

Materiał do pobrania: autumn_fair.pdf