Logo portalu

Targi Fruit Logistica 2018

Targi Fruit Logistica 2018

Biznes Lubelskie promuje województwo lubelskie na targach Fruit Logistica   ​2018

 

Berlińska Fruit Logistica to największe międzynarodowe targi branży owocowo-warzywnej. Tradycyjnie luty jest okazją do spotkania specjalistów zajmujących się produkcją i dystrybucją świeżych owoców i warzyw. Swoje oferty prezentuje tu ponad 3 tys. wystawców z 84 krajów

Jubileusz 10 - lecia Polskiego Narodowego Stoiska na Targach Fruit Logistica

Od 7-9 lutego br. odbywały się międzynarodowe targi Fruit Logistica Berlin 2018. Tegoroczna edycja była ważna dla polskich uczestników, w tym roku na polskim narodowym stoisku świętowano jego 10-lecie obecności na targach Fruit Logistica. Pierwszego dnia targów nastąpiło oficjalne otwarcie stoiska narodowego. Podczas otwarcia wystąpili także przedstawiciele samorządów m.in Aleksaner Czechowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, z zespołu Biznes Lubelskie.

 

Każdego roku targom Fruit Logistica towarzyszy bogaty program imprez dodatkowych - prezentacji, konferencji i seminariów. Na wiele z nich wstęp jest bezpłatny, co zachęca zwiedzających do aktywnego uczestnictwa. Poruszane tematy koncentrują się głównie na zagadnieniach rozwoju międzynarodowego rynku świeżych produktów. 

W tym roku Polskie Stoisko Narodowe współtworzyli m.in. Appolonia, Bart-ex, Nasz Sad, Wilga Fruit, Fruit-Group, Rajpol, Jan Fruit, Ewa-Bis, Sady Grójeckie, Związek Sadowników RP, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, grupa Fruit Logistic, Bronisze, Premium Gold, Green Group, Sunberry, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz GP Klasa, LubApple, Sun-Sad. Wokół Polskiego Stoiska Narodowego wystawiały się także inne firmy i grupy z Polski, także te zajmujące się uprawą i sprzedażą grzybów, a także opakowań czy chociażby Polish Berry Cooperative - konsorcjum producentów borówki, które zadebiutowało podczas targów z piwem borówkowym.

 

Piwo borówkowe symbolem sukcesu i aktywnej promocji lubelskich plantatorów  

Plantatorzy borówki świętują eksportowe sukcesy i promują przełomowy standard zbioru. Na trwających w Berlinie targach owoców i warzyw Fruit Logistica atrakcją jest borówkowe piwo warzone przez lubelskich plantatorów wspólnie z piwowarami z Browaru Stu Mostów. SALAMANDER Blueberry Berliner Weisse to historyczny berliński styl, z dodatkiem borówek. Premiera była okazją do prezentacji walorów owocu i toastu: „Za sukces  plantatorów i piwowarów, dwóch branż, które łączy bezkompromisowe podejście do smaku i które są wizytówką sektora!”.

 

 Dominika Kozarzewska, Prezes Grupy „Polskie Jagody”, członek PBC.

Jesteśmy tu dzisiaj, aby wznieść toast za dwie rewolucje. Pierwsza z nich ma związek z borówkami. To, co udało nam się osiągnąć, to prawdziwa rewolucja. Potrafimy schłodzić nasze owoce w ciągu 30 min. od zebrania, aby zachować walory i smak świeżo zerwanych borówek. To standard wyższy niż nawet najbardziej rygorystyczne normy branżowe. To owoc naszej ambicji i naszej umiejętności współpracy.

 

Polska borówka eksportową wizytówką

Wspólna promocja ma konkretny cel – w sposób niekonwencjonalny pokazać pełnię walorów smakowych i zwiększyć skalę ekspansji. Sukces polskich producentów borówki jest od kilku lat widoczny i powszechnie doceniany. Forma promocji pokazała innowacyjność produktową i narodową tożsamość. Premiera połączyła producentów i obecnych na berlińskich targach importerów owoców jagodowych. 

 

Dominika Kozarzewska, Prezes Grupy „Polskie Jagody”, członek PBC.

- Nowy polski standard zbioru jest bardziej wymagający niż Global GAP i inne normy porządkujące międzynarodowy handel. Tak zbierana borówka jest dłużej świeża i jest z sukcesem eksportowana na nawet bardzo odległe rynki. Dzięki jakości trafia do najbardziej wymagających konsumentów w Europie i Azji, od Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich, po Singapuru i Malezję. 25 krajów na 4 kontynentach. Korzystamy swobodnie z każdej formy transportu: lądowego, lotniczego, morskiego.

 

 

Premierowe borówkowe piwo 

To jest kawałek lata w środku zimy. Berliner Weisse to zamglony, kwaśny, pszeniczny styl piwa o niskiej zawartości alkoholu. Jest to regionalne, historyczne piwo z terenów północnych Niemiec, szczególnie Berlina, gdzie warzone jest od XVI wieku. Piwo zaprezentowano pod marką Salamander. Powstała ona we Wrocławiu, po to by pokazać moc spotkania przy piwie, przyjaźni i szacunku. To stary piwny zwyczaj i toast, który powstał na początku XIX w., właśnie we Wrocławiu – mówi Mateusz Gulej, Główny Piwowar Browaru Stu Mostów. Toast Salamander jest formą okazania uznania. Spełniając go dajemy symboliczny dowód wartości przyjaźni. Dawniej przyjaźń przechodziła próbę ognia. Wierzono wtedy, że salamandry rodzą się i żyją w ogniu. Ogień oczyszcza, a jego symbolem jest alkohol spełniający oczyszczającą rolę dla grona przyjaciół – mówi Arletta Ziemian z Browaru Stu Mostów. Premiera była okazją do promocji walorów smakowych borówki. Goście kosztowali pierożki z wędzonym serem i smażoną borówką. Melasę borówkową z pieczonym burakiem w piwie. Ciastka z młóta z borówkami i solonym karmelem. Autorem menu Michał Czekajło, szef kuchni w Stu Mostów. 

Film ze spotkanie plantatorów i piwowarów

 

 

Lubelski akcent podczas Fruit Logistica 2018

Jak wiadomo województwo lubelskie słynie z produkcji i przetwórstwa warzyw oraz owoców. Nasz region jest krajowym potentatem jeśli chodzi o zbiory owoców z krzewów. Na targach nie mogło więc zabraknąć Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”

 

 


Warto zwrócić uwagę na fakt, że żywność ekologiczna jest dużą szansą dla rozwoju branży spożywczej regionu lubelskiego i ekspansji jej produktów na zagraniczne rynki. Rosnąca świadomość konsumentów odnośnie do zdrowego trybu życia, w tym zdrowej diety, a także procesu produkcji powoduje wzrost zapotrzebowania na naturalne i ekologiczne produkty – to w połączeniu z wizerunkiem Lubelszczyzny jako regionu dziewiczej natury daje możliwość rozwoju marek odwołujących się do zdrowego żywienia. Potwierdza to rosnąca liczba gospodarstw ekologicznych. 

Berlińskie targi to jak zawsze doskonała okazja do zobaczenia co dzieje się w owocowym świecie oraz możliwość nawiązania kontraktów handlowychBerlińskie targi są najważniejszą w Europie i jedną z ważniejszych na świecie wystaw dla osób zawodowo zajmujących się uprawą, pakowaniem, transportem i wreszcie sprzedażą owoców i warzyw. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich producentów z województwa lubelskiego do udziału i promocji swoich produktów podczas przyszłorocznej edycji Targów Fruit Logistica ( 6 - 8 lutego 2019r.) , które wielu umożliwiło zaistnienie na globalnym rynku owoców i warzyw. 

 

Więcej o targach tutaj

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości