Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Targi rolnicze Grain SA's NAMPO Harvest Day w RPA

czwartek, Marzec 3, 2016

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu informuje o możliwości wzięcia udziału w targach sektora rolniczego Grain SA's NAMPO Harvest Day, które odbędą się w dniach 17-20  maja 2016 r. w Bothaville, w prowincji Free State, Republika Południowej Afryki.


Wydział organizuje na targach własne stoisko o powierzchni 600 m2. Stoisko będzie w dużej mierze wykorzystane przez firmę Wood-Mizer, która ma swoje zakłady w Kole. Istnieje też możliwość wykorzystania części powierzchni przez inne firmy z Polski, które zdecydowałyby się na udział i prezentację w ramach Polskiego Stoiska. /Polski Pawilon/

Poniżej szczegółowe informacje, dotyczące tarów i rynku:

Targi Grain SA's NAMPO Harvest Day to największa wystawa rolnicza na Półkuli Południowej, odbywająca się od 1967 roku. Grain SA’s NAMPO Harvest Day umożliwia producentom oraz wszystkim zaangażowanym w szeroko rozumiany sektor rolniczy, wymianę doświadczeń i zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz produktami rolniczymi. Uczestnicy mogą także wziąć udział w debatach i panelach dyskusyjnych, spotykać się z ekspertami i praktykami. Unikalna cechą Nampo Harvest Day jest niezwykle szerokie spektrum prezentowanych rozwiązań poczynając od hodowli poprzez uprawy, maszyny rolnicze, nawozy, irygację transport środki chemiczne, nasiona, usługi okołorolnicze, pasze, instytucje finansowe oraz wszelkie praktyczne aspekty. Odwiedzający targi mogą zobaczyć traktory, urządzenia i maszyny do uprawy roli oraz hodowli zwierząt, tj. bydła, drobiu, tuczników, owiec; ja i do produkcji mleka; pojazdy rolnicze, sprzęt nawadniający, pompy, generatory, rozwiązania hydroponiczne i wiele innych.  

WPHI wraz z firmą Wood-Mizer proponują polskim firmom skorzystanie z możliwości bliższego zapoznania się z możliwościami rozwoju współpracy z firmami południowoafrykańskimi

Potencjał rolniczy w RPA jest bardzo duży. Zgodnie z ostatnim raportem Banku Światowego „Afrykański rynek rolny i rolno-przemysłowy osiągnie wartość jednego tryliona USD w roku 2030”.  Ze względu na relatywnie wysoki koszty finansowania, niską rentowność gospodarstw w ostatnich latach, tegoroczną suszę, a także rekordowo niski kurs randa do dolara, Republice Południowej Afryki nie jest łatwo zwiększać niski poziom mechanizacji rolnictwa i produkcji rolnej. W RPA na 100 km kw. przypada 13 traktorów, średnia światowa to 200 traktorów; w Wielkiej Brytanii 883 traktory przypadają na 1000 rolników, a w RPA jedynie 2. Prawie 80% przygotowań gruntu pod uprawę opiera się na sile rąk rolników, a użycie zwierząt pociągowych i traktorów stanowi tylko 15%. Africa stanowi region świata, który ma swe potrzeby niemal w każdym sektorze, a możliwości rozwoju na kontynencie afrykańskim są niemal nieograniczone. Problemy i wyzwania w rolnictwie Subsaharyjskim mają charakter cykliczny, tym samym poprawa sytuacji może nastąpić już w przyszłym roku. Jeżeli polski firmy zamierzają zwiększać swoją obecność w Afryce Subsaharyjskiej, odwiedzenie targów NAMPO jest decyzją we właściwym kierunku. 

Jednakże, jeżeli nie mają Państwo zamiaru przylecieć na targi i skorzystać ze stoiska WPHI, Wydział zachęca do przesłania do WPHI materiałów reklamujących Państwa produkty w języku angielskim. Państwa katalogi, filmy promocyjne na nośnikach elektronicznych, prezentacje, będą wykorzystane stoisku WPHI do promowania Państwa oferty.

Wydział prosi o przesłanie materiałów promocyjnych jedynie przesyłką kurierską – Pocztex EMS, DHL, Fed-Ex, etc., poczta jest zupełnie niewiarygodna, na adres:

Mr Andrzej Krężel
WPHI Johannesburg
Embassy of Poland
56, 6th Street, Houghton, 2198
Johannesburg, RPA


Jeżeli będą Państwo zainteresowani targami, poniżej przesyłam dane kontaktowe do p. Andrzeja Krężela z WPHI w Johannesburgu: