Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

UK is open – poznaj szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim. Zaproszenie do wzięcia udziału w Webinarium.

wtorek, Lipiec 7, 2020

Mimo pandemii COVID-19 oraz brexitu, Wielka Brytania wciąż jest krajem niezwykle atrakcyjnym dla inwestorów. Gospodarka brytyjska jest jedną z największych i najbardziej wpływowych gospodarek na świecie. 

Wielka Brytania to centrum rynków kapitałowych oraz doskonały punkt startu do wejścia na rynki globalne, tj. Ameryka Północna czy Bliski i Daleki Wschód. Mimo trudów, z jakimi zmaga się teraz kraj, wielu Polaków wciąż chętnie inwestuje na Wyspach. Polscy przedsiębiorcy działają na zasadach greenfield lub brownfield, łączą swoje firmy z firmami z UK lub przejmują brytyjskie przedsiębiorstwa.

Zgodnie z danymi GUS, opracowanymi w 2019 roku, wartość polskich towarów eksportowanych do Wielkiej Brytanii wyniosła 14,1 mld euro – to plasuje ten kraj na trzecim miejscu wśród największych odbiorców polskich produktów. Brexit i związane z nimi nowe procedury celno-podatkowe z pewnością utrudnią nieco współpracę, nie warto jednak z niej rezygnować. 

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie produkcja i sprzedaż bezpośrednio na miejscu. Są firmy, które już to zrobiły i chcą przekazać swoją wiedzę innym.

Już 16. lipca odbędzie się konferencja online – „Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”. Webinar skierowany jest do polskich przedsiębiorców, którzy rozpatrują, także w dalekiej perspektywie, inwestycje w Wielkiej Brytanii.

Konferencja powstała we współpracy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie z Polish Business Link, Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Londynie i British-Polish Chamber of Commerce.

– Londyn nadal jest globalny i otwarty na wszystkich – mówi Michael Dembiński, główny doradca w British-Polish Chamber of Commerce. – Z punktu widzenia administracyjnego, Londyn bardzo chętnie wita przedsiębiorców. Tak jest od lat i brexit niewiele teraz zmienia w tej sferze. Gdyby kraj zamknął się na inwestorów, byłoby to bardzo niekorzystne gospodarczo dla Wielkiej Brytanii.

Webinar odbędzie się w języku polskim. Będzie podzielony na trzy części: dwa bezpłatne panele dyskusyjne oraz networking. Na konferencji pojawiają się eksperci z rządowych instytucji z Polski i Wielkiej Brytanii, specjaliści z banków inwestycyjnych, a także przedstawiciele kancelarii prawniczych i firm zajmujących się obsługą przedsiębiorstw.

Chodzi o przybliżenie potencjału tutejszego rynku, który jest ogromny – tłumaczy Bartłomiej Kowalczyk założyciel i dyrektor PBLINK, współorganizator wydarzenia. – Wyjaśnimy sposoby wejścia na rynek i przedstawimy możliwe do pozyskania metody finansowego wsparcia – zarówno ze strony polskiej, jak i brytyjskiej. Na webinarze pojawiają się także polskie firmy z UK, które już osiągnęły bardzo duży sukces – opowiedzą o swoich doświadczeniach i planach na przyszłość.


Konferencję zwieńczy sesja networkingowa, na której będzie można nawiązać wartościowe kontakty biznesowe. Wiedza pozyskana w ramach szkolenia będzie cenna dla wszystkich poważnie zainteresowanych inwestycjami w Wielkiej Brytanii.

„Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”

Czwartek, 16.07.2020 -> 11:00 – 14 CET/ 10.00 – 13.00 BST

REJESTRACJA: https://plus.pblink.co.uk/webinar