Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

W Opolu Lubelskim ruszyła budowa nowej siedziby firmy Pol-Part

środa, Październik 4, 2017

 

We wrześniu br. w Opolu Lubelskim ruszyła budowa nowej siedziby firmy Pol-Part s.c. . Będzie to kompleks biurowo-produkcyjny, w którym produkowane będą ściany mobilne w niemieckiej technologii  abopart® .Pol-Part jest wyłącznym producentem ścian mobilnych w technologii abopart® w Polsce. 

 

 

Celem firmy jest osiągnięcie doskonałości w tworzeniu systemów ruchomych ścian. „Dajemy z siebie wszystko, by nazwa abopart stała się synonimem jakości, bezpieczeństwa, trwałości, zaufania i estetycznego wyglądu. Bez względu na to, czy projektujemy dla dużych firm, czy osób prywatnych – projektujemy z pasją i zaangażowaniem” czytamy na stronie internetowej firmy.

Na dzień dzisiejszy firma ma ponad 60-ciu krajowych i zagranicznych dostawców i kooperantów. O lokalizacji kolejnego zakładu produkcyjnego firmy w Opolu Lubelskim zdecydowało kilka uwarunkowań.

 

Ze względu na wyjątkowo przyjazną współpracę z gminą i zaangażowanie władz gminy w pomoc, na każdym kroku naszego przedsięwzięcia, zdecydowaliśmy się na wybór tej właśnie lokalizacji. To gmina, tworząc miejską strefę inwestycyjną  „Owocowa” dołożyła  wszelkich starań, by zachęcić nas, jako inwestora, do wyboru Opola” – mówi Janusz Sułkowski – współwłaściciel firmy.

W nowym zakładzie planowane jest utworzenie 20-30 miejsc pracy na stanowiskach produkcyjnych. „Wstępnie planowaliśmy otwarcie zakładu już 30 września br. Niestety, ze względu na przedłużające się sprawy proceduralne, nie zależne ani od nas, ani od gminy, pozwolenie na budowę otrzymaliśmy dopiero 24 sierpnia 2017 roku, co skutecznie zniweczyło nasze plany uruchomienia produkcji w Opolu Lubelskim w tym roku” mówi Jolanta Krasnodębska - współwłaściciel firmy. W związku z tą sytuacją orientacyjny termin rozpoczęcia działalności zakładu to połowa przyszłego roku.

 

 

 Dariusz Wróbel​, Burmistrz Opola Lubelskiego

„Cieszę się, że nasze zapowiedzi z początku tego roku, o nowych inwestorach, potwierdzają się i liczę, że wkrótce będziemy mogli podać więcej szczegółów istotnych dla mieszkańców, takich jak na przykład termin naboru pracowników. Mam też nadzieję, że doprowadzenie do szczęśliwego końca tej pierwszej inwestycji pociągnie za sobą kolejne działania inwestycyjne w gminie”.   

 

Żródło: Centrum Obsługi Inwestora, Opole Lubelskie

_____________________________________________ 

abopart® to najstarszy  dostawca systemów mobilnych ścian działowych w Polsce., który dostarcza ściany mobilne nieprzerwanie od 1976 roku.