Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Webinaria na temat amerykańskich przepisów prawa

czwartek, Sierpień 29, 2019

Jednym z najczęstszych wyzwań dla polskich przedsiębiorców planujących wejść na rynek USA są trudności w zrozumieniu amerykańskich przepisów prawa. System prawny USA należy do jednego z najbardziej zróżnicowanych i bez jego zrozumienia i właściwej interpretacji rozpoczęcie eksportu lub jakiejkolwiek innej działalności gospodarczej jest bardzo ryzykowne.

Mając to na uwadze ZBH w Waszyngtonie rozpoczyna cykl comiesięcznych szkoleń w formie webinarium – Akademia PAIH – dedykowanych wszystkim tym z Państwa, którzy chcieliby rozpocząć eksport lub założyć firmę w USA.

Wszyscy wiemy, że najtrudniej jest zacząć, a zawiłości prawne tego z pewnością nie ułatwiają. Dlatego jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy serdecznie na nasze webinaria. Pierwsze z nich już 5 września 2019 o godz. 15:00 czasu polskiego (CET). Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

 

Udział jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

 

Program:

15:00 – 16:00 Ekspansja na rynek USA – co należy wiedzieć przy planowaniu ekspansji? Najważniejsze zagadnienia, które należy mieć na uwadze sporządzając strategię wejścia.

16:00 – 16:30 Sesja pytań i odpowiedzi.

 

 

Ekspert: dr hab. Justyna Regan (Balcarczyk) – amerykański adwokat, polski radca prawny w kancelarii Miller Canfield Paddock and Stone PLC, prawnik z wieloletnim doświadczeniem w pomocy polskim przedsiębiorcom wchodzącym na rynek Stanów Zjednoczonych.

 

Link do rejestracji: https://zoom.us/webinar/register/WN_UNFSkxhgSh60BN-5xFPWeQ

 

W nadchodzących miesiącach wśród kolejnych omawianych tematów znajdą się:

 

  • Sprzedaż produktów w USA – co polski producent powinien wiedzieć sprzedając produkty na rynek USA?
  • Umowa agencyjna i dystrybucyjna – na czym polega różnica, jakie elementy należy wziąć pod uwagę i na co należy zwrócić uwagę?
  • Założenie spółki – wybór właściwej formy, najdogodniejszego stanu, przybliżenie procedury.
  • System podatkowy – ABC amerykańskiego systemu fiskalnego.
  • Prawo pracy w USA – co należy mieć na uwadze zatrudniając pracownika w Stanach Zjednoczonych?
  • Wymogi wizowe w zakresie wiz pracowniczych.
  • Własność intelektualna i jej ochrona w USA.
  • Spory sądowe w USA – jak wygląda postępowanie przez sądem amerykańskim.
  • Zdobycie finansowania – sukces, na który trzeba zapracować. Uwagi na temat pierwszych kroków na rynku USA dla polskich start-upów.

 

 

Zapraszamy!