Logo portalu

Wizyta Delegacji z Prowincji Chuzestan - cz. II

Wizyta Delegacji z Prowincji Chuzestan - cz. II

 

Delegacja irańska gości w naszym województwie od poniedziałku, 23 stycznia. Jej trzon stanowią samorządowcy i przedsiębiorcy z prowincji Chuzestan.

Na czele delegacji stanął ambasador Iranu w Polsce, Ramin Mehmanparast. A podczas oficjalnych spotkań towarzyszył mu Gholamreza Shariati, gubernator prowincji Chuzestan.

 

 Region Chuzestan jest idealnym miejscem do rozwoju działalności. Znajdziecie tu Państwo otwartych ludzi i dobry klimat do współpracyprzekonywali ambasador Mehmanparast i gubernator Shariati.

 

Goście z Azji podczas wizyt studyjnych odwiedzili m.in.: PZL Świdnik S.A , URSUS, SIGMA S.A., Uniwersytet Medyczny w Lublinie  oraz Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli - COZL. 

 

 

Artur Habza, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

W pierwszej kolejności będą to spotkania z przedsiębiorcami, którzy mają największe możliwości eksportowe, największy potencjał w podejmowaniu trudnych decyzji m.in. Ursus, Azoty, PZL Świdnik,
a także Sigma S.A. która realizuje kontrakty dla górnictwa.            

                          

 

 

Wizyty umożliwiły zarówno bezpośrednie poznanie naszych lokalnych firm, jak również poznanie ich zakładów i towarów, które w przyszłości mogłyby być eksportowane do Iranu. 

 

 

We wtorkowy wieczór delegacja irańska udała się z wizytą do Zamościa. 

W środę, 25 stycznia w hotelu Mercure odbył się cykl spotkań biznesowych mających na celu zapoczątkowanie zaawansowanych kontaktów gospodarczych przedsiębiorców z Zamojszczyzny ze stroną irańską.

 

         

Jacek SochaPrezes Unii Szefów Firm Zamojszczyzny.

 20-osobowa delegacja z Iranu przywiozła do nas masę pomysłów. Cieszę się, że nasi przedsiębiorcy podjęli temat i w czasie bezpośrednich spotkań pojawiła się szansa na nawiązanie współpracy.

            

      

      

Po części oficjalnej odbył się panel dwustronnych spotkań przedsiębiorców z Zamojszczyzny i irańskiego Chuzestan. Nawiązano ciekawe kontakty, które mogą ewoluować w stronę daleko idących kontaktów handlowych. Na to liczyli prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Arkadiusz Bratkowski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

 

 

 

 

Po spotkaniach biznesowych, goście zwiedzali miasto Zamość.

 

https://www.youtube.com/watch?v=4Z_zePGdk14 

 

 

Ostatnim punktem wizyty na Lubelszczyźnie było spotkanie w Zakładach Azotowych w Puławach.

Jacek JaniszekPrezes Zakładów Azotowych Puławy S.A.

Grupa Zakłady Azotowe Puławy swoje produkty, czyli nawozy i chemię eksportuje do 40 rynków świata. W portfelu zamówień nie mamy jeszcze Iranu i nie wykluczam, że po dzisiejszej wizycie zostaną nawiązane wzajemne stosunki gospodarcze, czy po stronie technologii, czy po stronie produktów. Wiemy, że ze strony naszych gości jest duże zainteresowanie naszymi produktami i technologiami.

 

Dlaczego właśnie z Iranem Lubelskie chce być blisko współpracy?

Iran po zniesieniu większości sankcji handlowych i finansowych staje się jednym z najważniejszych rynków w regionie Bliskiego Wschodu. Wśród potencjalnych obszarów współpracy, wskazuje sektor wydobywczy, w tym paliwowy, branże motoryzacyjną, kolejową, budowlaną, przemysł stoczniowy, górnictwo oraz maszyny i urządzenia dla rolnictwa. Ekspansja zagraniczna polskich firm jest jednym z filarów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który w połowie lutego przedstawił wicepremier Morawiecki.

Iran to kraj o bardzo dużym potencjale - podkreślali uczestnicy Forum Gopspodarczego Polska - Iran. Możliwości współpracy gospodarczej między Polską, a Iranem są ogromne. Dotyczy to w zasadzie większości branż. Jest to kraj, który stwarza ogromne możliwości, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo w biznesie.

 

                                                                        

Dodatkowe informacje o Chuzestanie

 

 

 

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości