Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

WIZYTA DELEGACJI Z PROWINCJI CHUZESTAN - CZ. III

poniedziałek, Styczeń 30, 2017

 

Delegacja z Chuzestanu z wizytą studyjną w lubelskich przedsiębiorstwach

Jak już informowaliśmy w dniach 23 - 25 stycznia br. Województwo Lubelskie gościło misję gospodarczą z Prowincji Chuzestan, jednej z najważniejszych pod względem gospodarczym prowincji Islamskiej Republiki Iranu. 

W skład irańskiej delegacji wchodzili najwyżsi przedstawiciele władzy samorządowej, na czele z Gubernatorem Prowincji Chuzestan, a także osoby zarządzające najważniejszymi organizacjami odpowiedzialnymi za rozwój gospodarczy regionu.

 

Program i cel wizyty delegacji z Chuzestanu

Pierwszym etapem wizyty było Forum Gospodarcze Polska-Iran, z którego szczegółową relację znajdziecie na naszym portalu. Liczny udział lubelskich przedsiębiorców to dowód na zainteresowanie możliwościami współpracy z Iranem. Firmy, które poważnie myślą o ekspansji zagranicznej, zdają sobie sprawę jaki potencjał kryje Zatoka Perska.

Forum towarzyszyła również wizyta w Zamościu, spotkanie z Unią Szefów Firm Zamojszczyzny oraz wizyty studyjne w lubelskich przedsiębiorstwach. Relacja ze spotkań i rozmów także znajdziecie na naszym portalu.

 

 

Porozumienie o współpracy

Efektem wizyt było podpisanie porozumień o współpracy pomiędzy lubelskimi przedsiębiorcami, a przedstawicielami Prowincji Chuzestan.

Jeszcze w trakcie trwania forum, tj. 24 stycznia, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Andrzej Drop oraz Rektor Ahvaz Jundishapur University of Medical Sciences - Esmail Idani podpisali list intencyjny, który pozwoli na rozwój i zacieśnienie współpracy pomiędzy regionami, a także wymianę studentów i prowadzenie wspólnych projektów badawczych.

 

 

Dwa dni później, 26 stycznia, podczas spotkania w Warszawie, pierwsze dokumenty podpisały największe lubelskie firmy. Grupa Azoty PUŁAWY podpisała porozumienie z Petrochemiczną Specjalną Strefą Ekonomiczną Mahshahr w sprawie współpracy przy inwestycjach i transferze technologii.

 

 

SIGMA S.A., reprezentowana przez Prezesa Zarządu Jana Hajduka oraz Wiceprezesa Dariusza Dudzińskiego, podpisała list intencyjny z Farajollahem Khabirem Dyrektorem Departamentu ds. Rozwoju Przemysłowego Prowincji Chuzestan. Celem jest rozwój współpracy w dziedzinach technologii wydobywczych oraz segregacji i przetwarzania odpadów komunalnych.

 

 

Porozumienie zawarła również firma URSUS S.A. Prezes Wolnej Strefy Ekonomicznej Arvand Esmail Zamani oraz Dyrektor ds. Handlowych Marek Włodarczyk podali sobie dłonie na znak chęci dalszej współpracy, transferu technologii oraz możliwości wymiany handlowej.

 

 

Mamy nadzieję, że podpisane porozumienia staną się zachętą do wyjścia na rynek Iranu, kolejnych firm z województwa lubelskiego. 

 Shariati Gholamreza, Gubernator Prowincji Chuzestan

Chcielibyśmy żeby Chuzestan stał się pierwszym partnerem handlowym dla Polski, a w szczególności dla Województwa Lubelskiego.

 

Jednym z kolejnych kroków, mogącym przybliżyć przedsiębiorców do potencjału, którym kusi Zatoka Perska, jest udział w organizowanych misjach gospodarczych. O szczegółach poinformujemy wkrótce, ale już dzisiaj zachęcamy do uczestnictwa.

 

Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego

Województwo Lubelskie zainteresowane jest współpracą z Iranem, a w szczególności z Prowincją Chuzestan.  Z myślą o naszych przedsiębiorcach, bardzo chcielibyśmy doprecyzować obszary współpracy, po to żeby jak najlepiej przygotować się do wizyty w Iranie. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zorganizować rewizytę u naszych partnerów.

 

Galeria: