Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Wyremontowany stadion MOSiR Kraśnik gotowy na nowe rozgrywki sportowe

wtorek, Październik 3, 2017

Zakończono dofinansowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przebudowę i remont stadionu MOSiR. Stadion „Stali” Kraśnik ma nowe szatnie, spikerkę i oświetlenie na bocznym boisku.

 

 

W powstałym z przebudowanej spikerki budynku znalazły się dwie szatnie z węzłami sanitarnymi oraz szatnia dla sędziów. Jest też sala konferencyjna i szatnia dla sędziego obserwatora oraz miejsce dla spikera. Wyjście z szatni na płytę boiska umiejscowione zostało na wysokości gruntu, przejściem wykonanym w trybunie. Piłkarze mogą z niego bezkolizyjnie wchodzić na płytę boiska. Wykonano też prace remontowe przy budynku gospodarczym znajdującym się na terenie stadionu oraz wybudowano nowy budynek z toaletami dla kibiców. Została wykonana też droga dojazdowa do budynku szatni oraz odnowiona brama wejściowa z pomieszczeniem kasy biletowej. W wejściu zamontowano też bramkę, która umożliwia automatyczne określenie liczby kibiców wchodzących na mecz.

Całość inwestycji na stadionie kosztowała prawie 4 mln zł, z czego 1,6mln pochodziło z ministerialnej dotacji. Budowa szatni i spikerki na stadionie była jednym z priorytetów, jeśli chodzi o modernizację i rozbudowę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do tej pory kluby rozgrywające tu mecze korzystały z szatni i zaplecza sanitarnego przy CKiP, a pomieszczenia te czasy świetności mają już dawno za sobą. Budowa nowych szatni to dostosowanie obiektu do standardów, jakie obowiązują w rozgrywkach ligowych.

 

Mirosław Włodarczyk, Burmistrz Miasta Kraśnik

Warto zadbać o to, żeby obiekty sportowe były wizytówkami miasta (...) To pierwszy etap prac na MOSiR, których potrzeba było od dawna. Będziemy konsekwentnie przeprowadzać kolejne prace, aby mieć nowoczesny obiekt sportowy służący mieszkańcom i promujący miasto.

 

 

Zarówno boczne boisko treningowe na MOSiR jak i boisko przy ul. Oboźnej zyskały w ramach inwestycji oświetlenie, co zwiększy możliwości przeprowadzania treningów, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Nowoczesna szatnia z zapleczem sanitarnym oraz oświetlenie na boisku zwiększy ilość osób korzystających z obiektu i wydłuży godziny jego funkcjonowania. Przypomnijmy, że stadion powstał w 1956 roku i był wtedy uznawany  za jeden z najładniejszych w województwie.

W następnej kolejności planowana jest między innymi modernizacja basenu oraz modernizacja i oświetlenie istniejącego skate parku i wygospodarowane miejsca na plenerową siłownię typu street workout.