Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

XVII edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

poniedziałek, Lipiec 29, 2019

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie gospodarcze, przyznawane raz do roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa w ciągu piętnastu edycji zmieniała swoją formułę, jednak cel przyznawania Nagród do dzisiaj pozostaje niezmienny - wspierać polskich przedsiębiorców i wyróżniać tych najlepszych.

 

Nagrodą Prezydenta RP zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

W ramach XVI edycji Nagrody Gospodarczej, która odbyła się w roku 2018, Prezydent RP wręczył wyróżnienia w siedmiu kategoriach:

 

w pięciu kategoriach głównych, tj.

 

  • Lider MŚP - nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, również działających na terenach wiejskich, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się, będąc liderem w regionie,
  • Narodowy Sukces - nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw,
  • Międzynarodowy Sukces - nagroda dla przedsiębiorstw funkcjonujących od co najmniej 5 lat, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych,
  • Odpowiedzialny Biznes - nagroda dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.
  • Firma Rodzinna – nagroda dla przedsiębiorstw, które są jednocześnie firmami rodzinnymi, czyli podmiotami gospodarczymi z sektora mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw zarejestrowanymi i działającymi w Polsce co najmniej 15 lat.

 

 

oraz w dwóch kategoriach specjalnych, tj.

 

  • Startup_PL - nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną,
  • Badania+Rozwój - nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

 

W ostatnich trzech latach Prezydent RP wręczył statuetki m.in. następującym firmom: Astronika sp. z o. o., Ceramika Paradyż sp. z o. o., Dramiński S.A., MB Pneumatyka sp. z o. o., Melex sp. z o. o., ML System S.A., OncoArendi Therapeutics S.A., Photon Entertainment sp. z o. o., PKO Bank Polski S.A., Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A., Warszawskie Zakłady Mechaniczne „PZL-WZM”, Warszawska Fabryka Platerów Hefra S.A., Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych sp. z o.o., Ultratech sp. z o. o., Wielton S.A., Vigo System S.A., XTPL S.A., Zortrax S.A.

 

Na stronie internetowej www.prezydent.pl, w zakładce Nagroda Gospodarcza znajduje się Regulamin Naboru oraz wzory wniosków dla poszczególnych kategorii.

W razie pytań lub chęci udziału w konkursie zachęcamy do kontaktu pod adresem: danuta.sulowska@lubelskie.pl

Serdecznie Zapraszamy do składania wniosków!