Logo portalu

Zamówienia publiczne na innowacyjne rozwiązania pod lupą partnerów projektu PPI2Innovate

Zamówienia publiczne na innowacyjne rozwiązania pod lupą partnerów projektu PPI2Innovate

W dniach 15-16 listopada br. w stolicy Słowenii Lublanie uczestnicy projektu PPI2Innovate - "Capacity building to boost usage of PPI in Central Europe" (“Budowanie potencjału w celu stosowania zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania w Europie Centralnej”) dyskutowali na temat zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania (PPI) prowadzonych przez publicznych zamawiających w Europie Centralnej. PPI to narzędzie do zwiększenia innowacyjności, które jest dobrze wspierane na poziomie europejskim. Problem, który ma rozwiązać projekt, to z jednej strony niedopasowanie dostępnych narzędzi wdrażania innowacji w sektorze publicznym do ram krajowych, zaś z innej brak regionalnych ośrodków wiedzy na temat PPI.

 

Partnerem projektu jest Gmina Lublin, która przeprowadzi pilotażową procedurę zamówienia publicznego na innowacyjne rozwiązania w obszarze energii, wykorzystując opracowane w ramach projektu narzędzie SMART Energia. Jako publiczny zamawiający Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego bierze udział w ww. Projekcie w charakterze strategicznego partnera stowarzyszonego Gminy Lublin i jednocześnie członka Rady Doradczej, która będzie zajmować się zarządzaniem jakością i ryzykiem oraz zgodnie z wnioskiem projektowym ma dostarczać informacje do półrocznego raportu koncentrującego się na osiągnieciach i wpływie regionalnym w ramach projektu.

 

Spotkanie w Lublanie było poświęcone omówieniu transnarodowego badania instytucjonalnych ram prawnych w 6 krajach partnerów uczestniczących w projekcie, wspólnemu szkoleniu nt. innowacyjnych zamówień publicznych oraz opracowaniu pierwszej wersji ogólnego narzędzia PPI2Innovate. Projekt realizowany jest w okresie od 1 czerwca 2016 do 31 maja 2019 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu "Interreg Europa Centralna 2014-2020" przez konsorcjum 10 partnerów z 6 krajów Europy Centralnej (Węgry, Czechy, Polska, Włochy, Słowenia, Chorwacja). Konsorcjum składa się z agencji sektorowych (BICRO, CTRIA, RRDA), podmiotów badawczych i innowacyjnych (UNITO, ICT TN, DEX IC) oraz władz publicznych (Ministerstwo Administracji Publicznej Słowenii, Region Piemontu, Powiat Somogy, Gmina Lublin).

Szukasz terenów pod inwestycje?

Wartościowe tereny inwestycyjne z precyzyjnymi informacjami dotyczącymi nieruchomości