Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Zaproszenie do udziału w Programie GovTech inno_Lab

piątek, Listopad 5, 2021

Zachęcamy Państwa do udziału w pilotażowym Programie GovTech inno_Lab

Celem programu jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego, we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w ramach procedury konkursowej Prawa Zamówień Publicznych. Zakwalifikowane do programu samorządy, będą identyfikować kluczowe z ich punktu widzenia wyzwania oraz określą własne zapotrzebowanie na nowe rozwiązania technologiczne celem ich wdrożenia. Zdefiniowane wyzwania mogą dotyczyć różnych obszarów działalności JST takich jak transport, opieka zdrowotna czy edukacja.

Istotne jest, by innowacja była technologiczna, a nie organizacyjna, nie związana z prowadzoną przez jednostkę działalnością gospodarczą, czyli np.:

  • rozbudowany system rekrutacji do żłobków i przedszkoli publicznych,
  • oprogramowanie do szybkiego tworzenia spersonalizowanych przewodników dla lokalnych organizacji turystycznych, stosownie do tego, co na bieżąco turysta mówi w punkcie w oparciu o interesujące go obszary,
  • aplikacja do zgłaszania chorych drzew i zwierząt,
  • system informowania mieszkańców o tym, że np. pojawił się nowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego, konsulatcji, jesli osoby te mieszkają w danym miejscu i ten plan, by ich dotyczył

Program GovTech inno_Lab obok wsparcia ekspertów w przeprowadzaniu procedur PZP, zapewni pracownikom danej JST możliwość udziału w cyklu specjalistycznych szkoleń, w których udział zostanie potwierdzony odpowiednimi certyfikatami.

Udział w programie jest bezpłatny. Program składa się z pięciu etapów. Możliwe jest wyjście z udziału bez konsekwencji, na dwóch jego etapach, po części szkoleniowej - przed etapem dialogu technicznego, jak i po jego zakończeniu, przed etapem aplikowania do konkursu w trybie PZP. Jednostka otrzyma do 50 000 zł na udział w programie, które nie stanowi pomocy publicznej w rozumieniu przepisów wspólnotowych, nie podlega raportowaniu w systemie SHRIMP.

Więcej informacji o programie oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie https://hugething.vc/govtech/