Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Znamy już laureatów konkursu Lubelski Orzeł Biznesu 2017

środa, Czerwiec 13, 2018

 

7 czerwca 2018 roku odbyła się gala konkursu Lubelskiego Orła Biznesu 2017, była to tym bardziej szczególna uroczystość, iż  w tym roku obchodzona była 15 rocznica konkursu, co zostało podkreślone uhonorowaniem dwóch firm tj. Zakładu Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź oraz PZL Świdnik a LEONARDO HELICOPTERS company, szczególną statuetką jaką był Lubelski Orzeł Biznesu XV- lecia z Diamentami. Tą statuetkę otrzymały firmy, które istnieją na lubelskim rynku od co najmniej piętnastu lat.

 

 

Kolejno zostały przyznane dwie statuetki w kategorii Lubelski Orzeł Biznesu z Diamentami, przyznawane szczególnym podmiotom, które w konkursie Lubelskiego Orła Biznesu otrzymały już nagrody, i tak uhonorowaliśmy tą statuetką Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz prof.dr.hab. Stanisława Michałowskiego.

 

mich.jpeg

 

W kategorii Przedsiębiorstwo Roku Duże nagroda została przyznana PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., w kategorii Przedsiębiorstwo Roku Średnie nagrodziliśmy firmę Agit Congress & Spa. Jako Gospodarstwo Rolne roku wyróżnienie zdobyło Gospodarstwo Rolne Produkcyjno-Nasienne Władysław Brzozowski. Za najbardziej rodzinną firmę została uznana Wytwórnię Makaronu Domowego Polmak S.A. z Ludwina.

 

polak.jpg

 

Za niewątpliwie wspierającą biznes osobowość roku jury wskazało posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.

 

hetmanik.jpg

 

W jubileuszowym roku konkursu  honorowe medale Pracodawców Ziemi Lubelskiej powędrowały do firm: Lift Service S.A., Apis, PKO BP oraz Pana Wojciecha Włodarczyk.

Dlaczego ten konkurs jest taki szczególny i wyjątkowy? Między innymi dlatego, iż nagrody przyznawane są przez kapitułę konkursu, która składa się z osobistości nauki, przedstawicieli władz, prezesów przedsiębiorstw, artystów, przedstawicieli podmiotów medycznych i wielu innych. To daje pewność, że przyznana nagroda została zaakceptowana przez szeroką reprezentację społeczeństwa i jest niewątpliwie słuszna.

 

as.jpeg

 

W tym roku laureaci otrzymali nie tylko pamiątkowe statuetki, ale także zaproszenie na specjalnie przygotowaną dla nich kolację, ufundowaną przez restauracji Chapter One by Piotr Kwiatosz. Partnerami konkursu w tym orku zostali: Lukus winnica Gronowscy, firma Ryjek, JMP Flowers, Figaro Corporation, Nazaruk Service, Esop Puchary i Gadżety oraz Restauracji Koncertowa.

W tym roku konkurs cieszył się niezwykłym zainteresowaniem mediów, co można zauważyć po przyznanych patronatach medialnych, m.in. przez Dziennik Wschodni, Radio Lublin S.A., TVP Lublin, Radio Centrum, GOK Łukowa, Nowy Kurier Zamojski, Nowa Gazeta Biłgorajska, Przegląd Lubartowski, Radio Biper, Super Tydzień Chełmski, Radio Bon Ton, Regionalny Dziennik Internetowy roztocze.net, 24wspólnota.pl oraz wspólnota Łęczyńska, Międzyrzecka, Puławska, Lubartowska, Opolska, Radzyńska, Bialska, Łukowska, Parczewska, Magazyn VIP, Magazyn Lajf Lubelskie, Giełda Eventów, Invest Lubelskie, Biznesowa.tv oraz Panorama Lubelska.  

Niewątpliwie istotnym faktem jest, iż od piętnastu lat nad konkursem sprawuje honorowy patronat Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin, co podkreśla rangę konkursu i wskazuje na jego prestiżowy charakter.