Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Fabryka Łożysk Tocznych - Kraśnik S.A.

FŁT-Kraśnik S.A. jest pierwszą firmą, która rozpoczęła produkcję łożysk tocznych w Polsce. Łożyska produkuje od 1948 roku. W ciągu ostatnich lat z przedsiębiorstwa państwowego przeobraziła się w sprawnie działającą spółkę akcyjną. Proces przekształceń został zapoczątkowany w 1995 roku i jest wciąż kontynuowany.

Wydzielanie spółek z przedsiębiorstwa umożliwiło wydajniejsze i efektywniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem. Ciągła modernizacja parku maszynowego i doskonalenie organizacji pracy, umożliwiło znaczny wzrost wydajności i produktywności. Obecnie Fabryka zatrudnia ponad 2000 pracowników i może produkować ok. 16 mln szt. łożysk w trzech grupach konstrukcyjnych tj. łożyska kulkowe, stożkowe i walcowe.

FŁT-Kraśnik S.A. posiada dobrze zorganizowaną sieć dystrybucyjną w kraju i za granicą, która gwarantuje pełną obsługę w zakresie dostaw łożysk, także bezpośrednio na liniie produkcyjne w systemie „just in time” ze swoich składów magazynowych.

Od początku istnienia w Fabryce wyprodukowano ponad miliard sztuk łożysk głównie dla producentów samochodów ciężarowych, osobowych, przemysłu rolniczego, hutniczego i górniczego, silników elektrycznych, wózków widłowych, reduktorów i motoreduktorów oraz przemysłu zbrojeniowego.

FŁT – Kraśnik S.A. jest w stanie spełnić wszystkie wymagania klienta. Posiada własne biuro projektowe, które konstruuje łożyska według wymagań klienta, oraz modernizuje dotychczasowe konstrukcje. Produkowane łożyska testowane są we własnym laboratorium badawczym na odpowiednich stanowiskach, również budowanych zgodnie z wymaganiami klienta.

Wyzwaniem na przyszłość dla firmy jest ekspansja w kierunku nowych zastosowań i bardziej ścisła współpraca z klientami, co zagwarantuje rozwój i sukces oraz umocni pozycję firmy na światowym rynku.

 

Zapraszamy do współpracy   

Branża: Pozostałe branże, Produkcja i przetwórstwo metali
Kraj: Polska
Miejscowość: Kraśnik
Strona internetowa: http://www.flt.krasnik.pl