Przejdź do treści
Strona Facebook (nowe okno) Strona Tweeter.com (nowe okno) Strona Youtube.com (nowe okno)

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulat Generalny w Kolonii

 

Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) są zagranicznymi placówkami Ministra Rozwoju działającymi w ramach Ambasad i Konsulatów RP. Placówki te zostały utworzone, by wspierać polskie firmy, w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa. W ramach swojej misji WPHI pomagają również zagranicznym firmom zainteresowanym kupnem polskich towarów i usług oraz inwestycjami w naszym kraju. Wszystkie wydziały udzielają kompleksowych informacji dotyczących warunków eksportu towarów i usług, taryf celnych, podatkowych, prowadzenia działalności gospodarczej oraz możliwości zakupu nieruchomości. Usługi WPHI są bezpłatne oraz oparte na zasadach etyki.

Lista planowanych wydarzeń promocyjnych na rok 2017, w których udział zadeklarował WPHI w Kolonii:

Targi:

  • targi mebli/designu IMM w Kolonii, styczeń
  • targi jachtów i łodzi BOOT, styczeń
  • targi słodyczy ISM w Kolonii, styczeń/luty
  • targi mody/designu w Düsseldorfie, lipiec
  • targi gier interaktywnych Gamescom, sierpień

Podczas wymienionych wyżej wydarzeń istnieje możliwość skorzystania ze stoisk WPHI.

Zasady korzystania ze stoisk:

Na każdym z wymienionych stoisk zgłoszeni uczestnicy będą mieli możliwość odbycia spotkań z potencjalnymi partnerami handlowymi, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

Dodatkowa oferta WPHI:

W przypadku zainteresowania ze strony polskich przedsiębiorców przeprowadzeniem w Kolonii rozmów z potencjalnymi kontrahentami, niezależnie od udziału w targach, WPHI w Kolonii oferuje możliwość bezpłatnego skorzystania z wydziałowych pomieszczeń konferencyjnych. Wymaga to jednak zawsze wcześniejszego kontaktu z WPHI w celu ustalenia terminu i szczegółów spotkania.

WPHI w Kolonii zachęca również przedsiębiorców do przesyłania folderów reklamowych (jednorazowo w ilości do 30 sztuk), które Wydział wykorzystuje w bieżącej pracy i prezentuje na własnych stoiskach promocyjno-informacyjnych podczas targów i spotkań biznesowych.

Wydział dysponuje możliwością nieodpłatnego zamieszczenia oferty polskich przedsiębiorców na swojej stronie internetowej w zakładce „Kooperationsangebote” (oferty współpracy). Zainteresowani przedsiębiorcy powinni nadesłać krótką informację w j. niemieckim zawierającą dane firmy, jej ofertę oraz załączyć logo firmy (w formacie jpg).

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulat Generalny w Kolonii
An der Alteburger Mühle 6
D - 50968 KÖLN 
tel.: (0049221) 34 99 11

Lokalizacja: 
Rodzaj: WPHI
Strona internetowa: http://www.kolonia.trade.gov.pl